eBay zbanował aukcję ze zgwałconym noworodkiem z „Sprskiego filmu”

Sergiusz Kurczuk
29.05.2018 11:27
Srpski film|undefined Fot. kadr z filmu Srpski film

Aukcja internetowa, której przedmiotem był rekwizyt zgwałconego noworodka z „Srpskiego filmu” nie doszła do skutku. Serwis eBay usunął ofertę. 

„Sprski film” to jeden z najbardziej makabrycznych horrorów, jakie kiedykolwiek powstały. Niejednokrotnie zajął pierwsze miejsce w naszych zestawieniach, a wiele krajów świata zakazało rozpowszechniania go w kinach. Do Norwegii, Hiszpanii, Brazylii, Australii, Nowej Zelandii, Malezji i Singapuru dołączył również serwis eBay, który zbanował aukcję internetową, przedmiotem której był kontrowersyjny rekwizyt ze sławetnej produkcji Srdjana Spasojevića. Chodzi o noworodka, którego główny bohater gwałci pod koniec filmu. 

„Newborn porn” zakazany przez eBay

W połowie maja 2018 roku informowaliśmy, że wiele rekwizytów i przedmiotów związanych z „Srpskim filmem” trafiło na aukcje internetowe na serwisie eBay. W Los Angeles odbywała się wystawa poświęcona głośnemu debiutowi Spasojevića. Po zakończeniu wystawy przedmioty takie jak oryginalny scenariusz filmu oraz rekwizyty trafiły na sprzedaż. Wśród nich znalazł się sztuczny noworodek, który był najciekawszym i jednocześnie najbardziej przerażającym obiektem licytacji. Cena wywoławcza wynosiła 6 tysięcy dolarów i był nawet jeden chętny gotowy zapłacić kwotę za rekwizyt. Niestety dla licytującego nie doszło do finalizacji transakcji, gdyż serwis eBay postanowił interweniować.

Jak donosi portal horrorfreaknews.com, administratorzy zbanowali aukcję, nie podając żadnego konkretnego powodu. Po prostu oferta stała się niedostępna. Sprzedający zapewniał, że noworodek jest w pełni autentycznym rekwizytem, na co miał dowody w postaci specjalnych certyfikatów. Nie wiadomo czemu przerwano licytację, ponieważ raczej nie naruszała regulaminu serwisu. Sprzedawca odniósł się do zaistniałej sytuacji. Na stronie wystawy pojawiła się informacja, która ma na celu uspokoić potencjalnych kontrahentów.

eBay przerwał naszą aukcję. Pracujemy nad rozwiązaniem. Bądźcie czujni. 

Czy fanatycy rekwizytów filmowych będą mieli ponowną okazję kupienia sławetnego noworodka? Prawdopodobnie tak, ale nie wiadomo czy sprzedaż odbędzie się za pośrednictwem serwisu eBay. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.