Pogoda
08.03.2019 13:28

Facebook chce mieć dostęp do twoich SMS-ów. Nowy plan Zuckerberga

Na początku marca 2019 Mark Zuckerberg zdradził szczegóły odnośnie rozwoju Facebooka. Amerykańska korporacja chce mieć kontrolę nad tym, co robimy na smartfonach.

zuckerberg
foto: shutterstock

Facebook zdradził swoją nową strategię. Od swojego powstania, 15 lat temu, oficjalnym celem giganta było ułatwienie ludziom kontaktu. Nieoficjalnym - stworzenie spersonalizowanej sieci reklam bazujących na niemal nieograniczonym dostępie do danych, które dostarczają sami konsumenci.

Facebook zmienia kurs

7 marca 2019 Mark Zuckerberg zdradził w jaki sposób zmieni się Facebook w najbliższym czasie. Według niego, przyszłością sieci społecznościowych nie są portale, do których wszyscy mają dostęp, a interakcje 1 na 1. Po latach niemal przymuszania użytkowników do publikowania większych ilości treści w publicznej przestrzeni, chce teraz zapewnić spokojne miejsce do rozmów.

Zuckerberg zapewnia, że nie zniknie się Facebook, jakiego znamy. Ten, cały czas będzie dostępny i możliwe będzie korzystanie z niego. Zmieni się jednak nieco, wprowadzi też pewne nowości. Akurat w tym ostatnim Facebook w ostatnich miesiącach nie próżnował - warto wspomnieć tutaj chociażby wprowadzenie funkcji Tributes, czy tryb ciemny na Messengerze.

Zuckerberg planuje zintegrować aplikacje do wysyłania wiadomości

Facebook ma w swoich rękach nie tylko Messengera, ale również WhatsAppa i Instagrama. Nowym planem Marka Zuckerberga jest zintegrowanie wszystkich aplikacji ze sobą, tworząc jedno miejsce, gdzie użytkownicy będą wysyłać do siebie wiadomości. Gigant z Doliny Krzemowej chce również rozszerzyć te działania na wiadomości SMS. Tym samym, bardzo prawdopodobne jest, że już niedługo w rękach Facebooka będą wszystkie wiadomości, jakie wysyłamy ze swoich telefonów.

Facebook co prawda obiecuje, że wiadomości wysyłane za jego pośrednictwem będą posiadały szyfrowanie end-to-end, jednak mało kto w te zapewnienia wierzy.

Marcin Czajkowski