Pogoda
14.09.2016 09:57

iOS 10 zmienił część iPhone’ów w cegły

Nie wszystko poszło zgodnie z planem – część użytkowników, która zdecydowała się na zaktualizowanie systemu w swoim iPhonie do iOS 10, skończyła z nie dającym się używać telefonem. Wiemy, jak to naprawić.

iOS 10 zmienił część iPhone’ów w cegły
foto: kadr z wideo

Nie wszyscy szczęśliwcy, którzy mogli od 13 września 2016 zainstalować najnowszy system mobilny Apple – producent nie udostępni aktualizacji dla wielu popularnych modeli – byli z tego faktu zadowoleni.

W internecie pojawiło się dużo informacji o błędzie podczas instalacji, który ukochane iPhone’y zamieniał w nie dające się używać cegły.

Problem dotyczył osób, które decydowały się na pobranie aktualizacji wprost na telefon. Instalacja z wykorzystaniem iTunes przebiegała spokojnie i bezpiecznie.

Apple szybko zareagowało na doniesienia – według producenta, błąd został naprawiony i można już instalować iOS 10 bez obaw. Jeśli jednak Wasz iPhone lub iPad wygląda jak na zdjęciu powyżej, czeka Was trochę pracy, zanim przywrócicie go do używalności.

Krokiem pierwszym jest podłączenie urządzenia przez port USB do komputera z zainstalowanym iTunes. Jeśli takim nie dysponujemy, Apple radzi udać się do sklepu, gdzie powinniśmy otrzymać pomoc.

Po podłączeniu należy zrestartować iPhone’a lub iPada przytrzymując jednocześnie przez kilka sekund przycisk włącznika oraz „Początek”.

Z opcji, które się pojawiły na ekranie należy wybrać „Update”, czyli aktualizację. Jeśli nie napotkamy na dalsze problemy, powinniśmy w ten sposób otrzymać telefon z nowym systemem operacyjnym bez tracenia zapisanych na nim danych.

Jeśli pojawią się problemy, Apple radzi poczekać aż aktualizacja zostanie pobrana na dysk komputera i spróbować przeprowadzić aktualizację ponownie.

Czy Wasze iPhone’y zaktualizowały się bez problemu?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Apple