Pogoda
23.08.2019 15:36

iPhone 11 - co wiemy. Przecieki, informacje, cena, data premiery

Wiemy coraz więcej o nadchodzących premierach od amerykańskiego molocha.

iphone xs
źródło: shutterstock

Co chwila napływają do nas przecieki na temat premiery najnowszego smartfona od Apple'a. Postanowiliśmy przygotować dla was małe kompendium wiedzy, na temat tego, czego możemy się spodziewać po ogłoszeniach Tima Cooka.

Jak dotąd najistotniejsze plotki, jakie docierają do dziennikarzy, mówią o trzech kamerach, jakie mają posiadać zarówno iPhone 11 Pro, jak i iPhone 11 Pro Max. Oba telefony mają też oferować ładowanie zwrotne i szybkie ładowanie poprzez USB-C.

Apple podobno najmocniej skupia się w telefonach nad jakością zdjęć i filmów, jakie będą robić ich nowe aparaty.

Dosyć głośno mówi się też o tym, że Apple Pencil będzie współpracował z nowymi smartfonami. A podstawowy iPhone 11 zastąpi w takiej sytuacji iPhone'a XR.

smartfon ze słuchawkami
smartfon ze słuchawkami
Przeczytaj także Samsung usunął po kryjomu reklamy, w których wyśmiewał się z Apple. Teraz dotyczą jego samego

iPhone 11 - plotki

Bloomberg donosi, że oba modele Pro otrzymają system trzech kamer. Jedna z nich zapewni ultraszerokokątny obiektyw. Potrójna kamera da nam możliwość nagrywania filmów w o wiele lepszej jakości.

Reporterzy donoszą, że w opakowaniu użytkownicy otrzymają szybką ładowarkę USB-C. Ale możliwe, że będzie ją trzeba nadal używać przy pomocy przejściówki Apple'a.

Gizmodo sugeruje, że iPhone 11 ma otrzymać wyświetlacz w technologii ProMotion. Taki sam jak najnowszy iPad Pro. Według innych doniesień ta technika trafi do telefonów dopiero w 2020 roku.

iPhone11 ma korzystać z tych samych komponentów co Galaxy Note 10.

iPhone 11 - data premiery

Według większości dziennikarzy nowe modele zostaną ogłoszone 10 września. Pre-ordery ruszą 3 dni później. W sklepach pojawią się 20 września.

Poprzednio Apple zapowiedział swoje nowe modele 12 września 2018 roku, które do sprzedaży trafiły 21 września. Bardzo prawdopodobne jest więc, że firma podtrzyma tę zasadę i premiera nastąpi w przyszłym miesiącu.

iPhone 11 - cena

Oczywiście to wszystko domysły, ale ceny telefonów mają wahać się między 750 dolarów do 1100 dolarów.

iPhone - aparat

iPhone już od dłuższego czasu nie jest w stanie zagrozić konkurencji pod względem jakości zdjęć. Flagowce Huawei, Samsung, a nawet Google'a zapewniają lepsze efekty. Zwłaszcza przy słabym oświetleniu. Dlatego plotka o potencjalnym wykorzystaniu 3 aparatów w nowym telefonie nikogo nie dziwi. Bloomberg donosi, że zestaw będzie się składał z klasycznego obiektywu, szerokokątnego i zoomu.

iPhone 11 - 5g

Apple podobno zdecydował się zrezygnować z prób implementacji 5g w swoim nowym flagowców. Według analityków nastąpi to dopiero w 2020 roku.

iPhone 11 - bateria

Nie wiemy czy Apple zdecyduje się powiększyć baterię, ale na pewno ma dać możliwość bezprzewodowego ładowania zwrotnego. Podobnie jak Galaxy S10.

Zobacz także: Samsung stworzył stronę z memami wyśmiewającymi użytkowników iPhone'a i płaci za ich postowanie

Z jakich sprzętów Apple'a korzystasz?

Tagi: Mobile Apple