iPhone 7 mimo małej baterii wolno się ładuje

Michał Tomaszkiewicz
13.10.2016 11:32
iPhone 7 mimo małej baterii wolno się ładuje Fot. kadr z wideo

Apple zastosowało w iPhonie 7 akumulatory o mniejszej pojemności niż stosuje się w smartfonach z Androidem, mimo to ładowanie trwa dłużej. To wada, która może być tak naprawdę zaletą.

Liczby nie kłamią – właściciele iPhone’a 7 oraz iPhone’a 7 Plus muszą czekać na pełne naładowanie wbudowanych ogniw zdecydowanie dłużej, niż osoby preferujące korzystanie ze smartfonów z Androidem.

Dzieje się tak mimo tego, że nowe telefony Apple są wręcz miażdżone przez Samsunga, LG i HTC pod względem długości pracy na baterii – iPhone 7 wyłącza się nawet 2 razy wcześniej, niż flagowy smartfon z Androidem.

Nie dość więc, że urządzenia Apple działają krócej, to jeszcze ładują się dłużej. Jak wynika z podsumowania testów kilkunastu modeli smartfonów, iPhone 7 musi być podłączony do zasilania przez 2 godziny i 4 minuty, aby w pełni naładować akumulator o pojemności 1960 mAh.

Większy iPhone 7 Plus, wyposażony w ogniwa mieszczące 2900 mAh, potrzebuje na pełne uzupełnienie energii już 3 godzin i 4 minut.

Najlepsze smartfony z Androidem są w 100% gotowe do pracy już po 1,5 godzinie – takim wynikiem może pochwalić się Samsung Galaxy S7, wyposażony w akumulator o pojemności 3000 mAh.

foto: Anandtech Fot. foto: Anandtech

O ile krótki czas pracy na zasilaniu bateryjnym jest bezdyskusyjną wadą, o tyle długi czas ładowania może się okazać zaletą – jak pokazuje uśmiercony na skutek wybuchających baterii Samsung Galaxy Note 7.

Wolniejsze uzupełnianie energii jest bezpieczniejsze – ogniwa nie nagrzewają się tak bardzo jak podczas szybkiego transferu energii, przez co mają większą żywotność.

Dla większości z nas czas, przez jaki muszą być ładowane akumulatory w telefonach nie ma znaczenia – smartfony i tak pozostają podłączone do prądu przez całą noc. Wyliczyliśmy, ile kosztuje taki nawyk w ciągu roku – kwota może nieźle zdziwić.

A ile czasu ładują się Wasze telefony?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.