iPhone Xs, iPhone Xs Max, iPhone Xr - znamy polskie ceny i dostępność

Michał Tomaszkiewicz
12.09.2018 21:16
iPhone Xs, iPhone Xs Max, iPhone Xr - znamy polskie ceny i dostępność Fot. materiały prasowe

Fani Apple na dwie długie godziny wstrzymali oddech – korporacja, która kontroluje już rząd 2 mld dusz, pokazała kolekcję nowych sprzętów. Niespodzianki nie było – po raz kolejny pokazano „najlepszy, najmocniejszy i najpiękniejszy iPhone w historii”.

Apple chwali się, że iPhone jest najbardziej kochanym smartfonem na świecie – zadowolonych z jego użytkowania jest 98% właścicieli.

Nowe flagowce - iPhone Xs i iPhone Xs Max

Model dostępny jest w dwóch wersjach – o ekranach z przekątną 5,8 i 6,5 cala. Większy wielkością obudowy jest niemal identyczny z iPhonem 8 Plus, oferując przy tym znacznie większy wyświetlacz.

Nowy model jest wodoodporny zgodnie z normą IP68 – może przebywać do 30 minut zanurzony na głębokość 2 metrów. Apple pochwaliło się, że testowało swój produkt w różnych płynach - także w płynach do mycia naczyń, winie i piwie.

Miłośnicy dobrego obrazu ucieszy wiadomość, że ekran obsługuje Dolby Vision oraz HDR10 – oznacza to, że filmy i seriale oglądane na nowym iPhonie będą wyglądać znacznie żywiej i bardziej szczegółowo, niż na smartfonach bez obsługi HDR.

Face ID działa teraz szybciej i sprawniej, co ma być zasługą nowych algorytmów oraz nowego, potężniejszego procesora zasilającego iPhone’a Xs. A12 Bionic produkowany jest w wymiarze technologicznym 7 nm (pierwszy taki na świecie) i zawiera 6,9 mld tranzystorów. Procesor główny składa się z sześciu rdzeni – 2 o wysokiej wydajności i czterech energooszczędnych. W razie potrzeby, wszystkie 6 może pracować równocześnie.

iPhone Xs Fot. foto: materiały prasowe

A12 Bionic pozwala na realizowanie zupełnie nowych funkcji. W połączeniu z ulepszonymi czujnikami potrafi obsłużyć wymagające sceny Augmented Reality – Apple nazywa to nowym oknem na rzeczywistość.

Moc obliczeniową iPhone’a Xs pokazano na przykładzie Elder Scrolls: Blade, gry Bethesdy. Tytuł korzysta garściami z możliwości procesora graficznego oraz ekranu z obsługą HDR – deweloper chwali się, że jakość grafiki pokazywanej przez iPhone’a Xs do tej pory była spotykana tylko na konsolach stacjonarnych.

Directive Games pokazało wersję AR gry Galaga – w tytuł może grać jednocześnie kilka osób równocześnie, patrząc przez ekran na generowane w rzeczywistych lokalizacjach cyfrowe obiekty.

Przykładem wykorzystania sensorów AR była aplikacja HomeCourt, potrafiąca tworzyć szczegółowe statystyki graczy ćwiczących rzuty do kosza, nakładając warstwę obrazu na kręcone wideo, zaznaczając między innymi miejsca, z których oddawano rzuty i samodzielnie wykrywając, ile prób było celnych, a ile okazało się być pudłami.

Opowiadając o nowym aparacie fotograficznym wbudowanym w iPhone’a Apple stwierdziło, że mówienie tylko o specyfikacji technicznej i magapikselach jest już pieśnią przyszłości – teraz liczy się przede wszystkim to, co algorytmy potrafią zrobić z już uchwyconym ujęciem. A te stworzone przez Apple najwyraźniej potrafią naprawdę wiele.

Przykładem jest Smart HDR – system robienia zdjęć wykorzystujący możliwości sprzętu i oprogramowania. Nowe iPhone’y potrafią dzięki temu robić zdjęcia z zerowym opóźnieniem, z najdrobniejszymi szczegółami widocznymi na ruszających się obiektach – nawet wtedy, gdy fotografia robiona jest pod słońce.

Mimo większej mocy obliczeniowej i większych ekranów iPhone Xs może pracować na zasilaniu bateryjnym o 30 minut dłużej niż iPhone X, a iPhone Xs Max, z „największym akumulatorem w historii w telefonie Apple”, o dobre 90 minut.

Nowe iPhone’y otrzymały także funkcję, którą smartfony z Androidem mają od wieków – Dual SIM. Jest jednak haczyk – fizyczna jest tylko jedna karta, druga to standard eSIM, który dopiero jest oswajany przez operatorów komórkowych. Tylko Chiny dostaną możliwość włożenia do iPhone’a Xs dwóch fizycznych kart SIM.

iPhone Xr – iPhone X dla mas

Nowy budżetowy iPhone Xr został wyposażony w ekran 6,1 cala – Liquid Retina, czyli LCD. Zastosowano w nim dokładnie ten sam procesor A12 Bionic i ten sam zestaw czujników Face ID – jeśli więc chodzi o szybkość działania, nie powinien odstawać od swoich flagowych braci.

iPhone Xr Fot. foto: materiały prasowe

Model iPhone Xr nie został jednak wyposażony w podwójny aparat – jego właściciele będą musieli zadowolić się pojedynczą matrycą.

Będą za to mieć do wyboru sześć różnych kolorów do wyboru – no i na osłodę otrzyma zdecydowanie lepszą cenę.

iPhone Xs, iPhone Xs Max, iPhone Xr – ceny i dostępność

Flagowy iPhone Xs został wyceniony na 4979 zł (za najtańszą wersję – a do wyboru są trzy modele, z pamięcią 64, 256 lub 512 GB). Ceny iPhone XS Max zaczynają się od 5479 zł, iPhone XR (dostępny w wersji 64, 128 lub 256 GB) będzie można nabyć wydając 3729 zł. W Polsce nowe iPhone’y Xs mają być dostępne od 28 września 2018 roku.

Przedsprzedaż iPhone’a Xr rozpocznie się 19 października 2018.

 

iWatch Series 4

Jednego nowemu iWatch 4 nie można odmówić – jest piękny, a zaprezentowane dynamiczne ekrany wyglądają wręcz hipnotycznie. Na animacje patrzy się z przyjemnością – wyświetlane są na większym o ponad 30% ekranie, który zajmuje większa niż w przypadku poprzednika przestrzeń. Jego kształt jest dopasowany do obudowy.

Sercem iWatCha 4 jest chipset S4, zawierający zaprojektowane przez korporację procesory. Według zapewnień Apple, nowy zegarek jest dwa razy wydajniejszy, niż poprzednik.

iWatch 4 Fot. foto: materiały prasowe

Apple bardzo wysoko postawiło poprzeczkę, jeśli chodzi o wbudowane czujniki – zegarek potrafi wykonać prawdziwe EKG, a następnie przesłać je lekarzowi prowadzącemu. To prawdziwa rewolucja, która może ocalić wiele ludzkich istnień – nigdy jeszcze nie było możliwe tak szerokie stosowanie diagnostyki i wykrywanie zagrożenia zawałem niemalże na żywo. Funkcja została certyfikowana przez FDA, amerykańską agencję regulującą rynek leków i sprzętu medycznego.

Nowy iWatch ponadto monitoruje bicie serca i alarmuje, gdy pojawia się zbyt niskie tętno, wykrywa także problemy z oddychaniem.

Wbudowany żyroskop stał się sercem kolejnej nowej funkcji – wykrywania poślizgnięcia. Jak podało Apple, to najczęstsze wypadki zdarzające się w domu – jeśli właściciel po wypadku nie rusza się przez minutę, iWatch 4 automatycznie wezwie pomoc, wysyłając informację o dokładnej lokalizacji użytkownika.

Zegarek Apple zyskał cyfrowe pokrętło z haptycznym sprzężeniem zwrotnym – działające na takiej samej zasadzie, jak przycisk Home w nowych iPhone’ach.

Cena? 1899 zł za wersję z GPS i 499 dolarów (polskiej jeszcze nie podano) za wersję z możliwością prowadzenia rozmów. Zegarek będzie dostępny w Polsce od 28 września 2018 roku.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.