Pogoda
18.11.2016 11:36

iPhone’y zawieszają się 3 razy częściej niż smartfony z Androidem

Liczby nie kłamią – w trzecim kwartale 2016 roku problemy ze stabilnością działania pojawiły się w 65% iPhone’ów i iPadów, podczas gdy w tym czasie problemy z działaniem miało 47% telefonów działających pod kontrolą Androida.

iPhone’y zawieszają się 3 razy częściej niż smartfony z Androidem
foto: kadr z wideo

Szczególnie ciekawie wygląda zestawienie pokazujące częstotliwość występowania błędów krytycznych aplikacji – a więc całkowitego zawieszania się uruchomionych programów. W przypadku Apple dotknęło to 65% urządzeń, kłopoty z działaniem aplikacji miało 25% smartfonów z Androidem

Najbardziej problematycznymi programami dla iPhone’ów okazały się być te najczęściej używane – Instagram (14% zgłoszeń), Snapchat (12%) i Facebook (9%). Na dalszych miejscach uplasowały się programy Pokemon GO (5%), Messenger oraz… Google.

Smartfony z Androidem najwięcej kłopotów z działaniem miały z Usługami IMS (32%), Kontaktami (12%) i Usługami Google Play (12%). Z zestawienia wynika, że nie ma aplikacji, która wyróżniałaby się niestabilnym działaniem na obu platformach.

Które modele stwarzają najwięcej problemów? Jeśli chodzi o Apple, są to iPhone 6 (13% zgłoszeń), iPhone 6S (9%), iPhone 5S (9%) i iPad Air 2 (2%).

Najwięcej zgłoszeń o kłopotach ze stabilnością ze świata Androida dobiegało od użytkowników LeEco Le 2 (13%), Xiaomi Redmi 3S (9%), Xiaomi Redmi Note 3 (9%), Samsung Galaxy S7 Edge (5%) oraz Lenovo Vibe K5 Note (4%).

Smartfony Apple wypadły ogólnie gorzej, niż w zestawieniu podsumowującym drugi kwartał 2016 roku – ale też jednocześnie znacznie lepiej, jeśli chodzi o wyniki osiągane przez poszczególne modele. Wtedy problemy dotyczyły 58% urządzeń działających z iOS, przy czym najczęściej zawodził iPhone 6 (29%), iPhone 6S (23%) oraz iPhone 6S Plus (14%)

Raport podsumowujący przypadki zawieszania się poszczególnych urządzeń został przygotowany przez Blancco – z jego pełnym brzmieniem możecie zapoznać się pobierając go (zostawiając w zamian dane osobowe) z tego miejsca.

A jak radzą sobie Wasze telefony?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile