Pogoda
30.06.2016 12:51

iPhone został panną młodą

Las Vegas widziało już wiele i zapewne wiele jeszcze zobaczy – takiego ślubu jednak nikt w Mieście Grzechu się nie spodziewał. Mężczyzna powiedział sakramentalne „tak” swojemu ukochanemu smartfonowi.

iPhone został panną młodą
foto: kadr z wideo

Od razu trzeba odpowiedzieć na 3 najbardziej palące pytania. Po pierwsze, Aaron Chervenak - pan młody - traktuje swoją smartfonową drugą połówkę jako kobietę. Po drugie – nie ma możliwości, żeby telefon miał w chwili ślubu ukończone 18 lat. Po trzecie - nie wiadomo nic o przebiegu nocy poślubnej.

Zanim jednak, tak jak amerykańskie władze, stwierdzicie nieważność zawarcia związku i uznacie mężczyznę za wariata, posłuchajcie co o powodach odbycia ceremonii miał do powiedzenia jej bohater.

"

Jeśli mamy być ze sobą szczerzy, to musimy przyznać, że jesteśmy z naszymi telefonami mocno związani emocjonalnie. Szukamy u nich pocieszenia, uspokojenia, pomagają nam zasnąć oraz oczyścić umysł. Dla mnie te wartości są najważniejsze w związku. "

Pan młody zauważył, że gdy spojrzeć na sprawę z tej właśnie perspektywy, telefony okazują się naszymi najbliższymi przyjaciółmi, z którymi związani jesteśmy najdłużej i najmocniej. Decyzja o ślubie była więc tylko naturalnym następstwem tej konstatacji.

Wszystko odbyło się zgodnie z regułami sztuki. W kapliczce ślubnej w Las Vegas pojawił się pan młody ze swoją wybranką w postaci iPhone’a oraz garstka gości. Główni bohaterowie ubrani byli tradycyjnie – mężczyzna wystąpił w czarni, smartfon wystąpił w przyszykowanym specjalnie na tę okazję białym etui. Nie zabrakło także nakładania obrączki.

Pan młody przyznał, że wydarzenie ma skłonić do refleksji, czy to naprawdę telefon jest naszym najlepszym przyjacielem – większość ludzi nie rozstaje się z nim nawet podczas snu.

Czy będziemy mogli zakochać się w maszynie? Google nie ma wątpliwości, że tak – szczególnie, gdy przyjdzie nam obcować ze Sztuczną Inteligencją wychowaną na uwodzicielskich kwestiach wyczytanych w tysiącach udostępnionych jej romansideł.

A Wy komu poświęcacie więcej uwagi – swojej drugiej połówce, czy swojemu smartfonowi?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele