"Imię róży": Serial z Piotrem Adamczykiem na podstawie powieści Umberto Eco, Data premiery, gdzie oglądać, o czym będzie

Karolina Woźniak
27.02.2019 11:39
"Imię róży": Serial z Piotrem Adamczykiem na podstawie powieści Umberto Eco, Data premiery, gdzie oglądać, o czym będzie Fot. : JACEK DOMINSKI/REPORTER/EAST NEWS

Piotr Adamczyk zagra w serialu "Imię róży", który został stworzony na podstawie słynnej powieści Umberto Eco. Kiedy odbędzie się premiera serialu i gdzie będzie można go obejrzeć?

Powieść Umberto Eco "Imię róży" doczekała się kolejnej ekranizacji. W 1986 roku świat ujrzał dzieło Jeana-Jacqesa Annauda, które było ekranizacją powieści słynnego pisarza. W rolę główne wcielili się Sean Connery, Christian Slater i Helmumt Qualtinger. Film odniósł ogromny sukces i na zawsze zapisał się na kartach historii kina. W filmie panuje atmosfera tajemniczości i grozy już od pierwszych ujęć.

Przeczytaj także

"Imię róży": Piotr Adamczyk w nowym serialu

Akcja powieści toczy się w XIV wieku w zakonie, w którym dochodzi do serii morderstw. Głównym bohaterem serialu będzie franciszkanin William z Baskerville (w rolę wcielił się John Turturro), którego zadaniem będzie rozwikłanie zagadek tajemniczych zbrodni. W serialu zobaczymy również Ruperta Everetta, Damiena Hardunga czy Piotra Adamczyka. Polak ma zagrać mnicha Severinusa. Z pewnością rola w najnowszym serialu nie przebije roli życia aktora - papieża Jana Pawła II.

"Imię róży": Premiera serialu, gdzie oglądać

Serialowa adaptacja powieści "Imię róży" będzie pierwszą wieloodcinkową produkcją. Program jest wyprodukowany dla włoskiej telewizji RAI, który swoją premierę miał 4 marca 2019. Prawa do emisji serialu wykupiła już polska stacja ITI oraz BBC i Sky. Głównym językiem w serialu jest język angielski. Sam serial będzie się składać z ośmiu odcinków, a reżyserem jest Giacomo Gattiato.

Będziecie oglądać serial na podstawie powieści Umberto Eco "Imię róży"?

Zobacz też: >>TOP 40: Najlepsze seriale kostiumowe<<

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.