"Jozin z bazin" szkaluje Jana Pawła II? Muzyk sugeruje, że papież Polak miał syna

02.02.2023 15:30
"Jozin z bazin" szkaluje Jana Pawła II? Muzyk sugeruje, że papież Polak miał syna Fot. Grzegorz Galazka/SIPA/East News

Czeski muzyk Ivan Mládek znany dzięki piosence "Jožin Z Bažin" namalował obraz, na którym pojawia się Jan Paweł II... ze swoim synem.

Czeski muzyk szkaluje papieża Polaka?

Istnieje ogromna możliwość, że nazwisko Ivan Mládek większości czytelników naszego portalu nie powie nic. Nie będziemy też specjalnie udawali, że sami znamy jego dyskografię na pamięć. Czeski muzyk ma jednak na koncie absolutny hicior w postaci utworu "Jožin Z Bažin", który dobre kilkanaście lat temu podbijał polski internet.

Polecamy

Mládek jest liderem grupy muzycznej Ivan Mládek Banjo Band, ale również malarzem-amatorem. Jako, że z natury jest też jajcarzem, to 4 grudnia 2022 roku na profilu Mládka pojawił się obraz, którego jednym z bohaterów został Jan Paweł II.

Papież Jan Paweł, ze swoim tajnym synem Petrem Pavlem.

Polecamy

Artysta w humorystyczny sposób nawiązał jedynie do papieskiego przydomku Karola Wojtyły i jego podobieństwa do prawdziwego nazwiska nowego prezydenta elekta Czech, Petra Pavla. To wyjaśnienie żartu raczej nie było nikomu potrzebne, ale z drugiej strony przezorny zawsze ubezpieczony.

Mládek w żaden sposób nie obraził Wojtyły - od tego są Polacy, którzy w komentarzach szybko wykorzystali okazję do szkalowania papieża Polaka:

2137, bestia z Wadowic; Bardziej żółtą mu zrób; Jan Paweł II dusił swoje sługi

Żarty, żartami, ale nieco bliżej pewnym kontrowersyjnym tematom z życia i sprawowania funkcji papieża przez Karola Wojtyłę mają się przyjrzeć bracia Sekielscy w swoim nowym filmie dokumentalnym. Ten nie ma na razie daty premiery.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.