Pogoda
07.03.2019 10:51

Już nie będzie można korzystać z Taxify! Aplikacja zmienia nazwę na Bolt

Taxify zmienia nazwę na Bolt. Estoński start-up chce tym samym podkreślić, że nie służy ona jedynie do przejazdów samochodem.

bolt
foto: materiały prasowe

Największy europejski konkurent Ubera przechodzi rebranding, zmieniając nie tylko logo i interfejs aplikacji, ale również nazwę. Od teraz Taxify to Bolt - z angielskiego “piorun” - co podkreślić ma jak szybkie i łatwe jest przemieszczanie się po mieście dzięki niemu. Na razie Taxify uchronił się od problemów wizerunkowych, z którymi musiał poradzić sobie Uber.

Uber
Uber
Przeczytaj także Kierowca Ubera został zadźgany. Czy sprawcą jest pasażer?

Taxify zmienia nazwę na Bolt

Taxify jest jedną z wiodących platform, jeśli chodzi o usługi transportowe. Jest obecny w 30 krajach, jeśli zaś chodzi o Polskę, w 10 miastach - Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu, Aglomeracji Śląskiej, Łodzi, Lublinie, Bydgoszczy i Białymstoku. Od debiutu usługi w 2016 roku zmieniła się jednak nieco jej koncepcja. Według CEO firmy, Markusa Villiga, był to główny powód do rebrandingu.

"

Biorąc pod uwagę ambicję do rozwiązywania problemów transportowych na szerszą skalę, chcemy, aby nazwa naszej marki odzwierciedlała jej przyszłość, a nie przeszłość. Nowa nazwa, Bolt, oznacza szybkość i łatwe przemieszczanie się – dokładnie takie powinno być poruszanie się po mieście, czy to samochodem, czy hulajnogą, czy podczas korzystania z transportu publicznego.

Markus Villig, CEO i założyciel Taxify "

Taxify w Polsce

Taxify zadebiutował w Polsce w 2016 roku i szybko, stosując dość agresywny marketing, stał się najpopularniejszą, obok Ubera, aplikacją ride-hailingową. Oczywiście, również kierowców Taxify nie ominęły problemy z polskim prawem. Z dniem 7 marca 2019 Taxify zmienia nazwę na Bolt. Według zapewnień deweloperów, aplikacja zostanie zaktualizowana automatycznie, a jej użytkownicy nie będą musieli podejmować żadnych działań.

Marcin Czajkowski
Tagi: Technologia Internet