Już nie będzie można korzystać z Taxify! Aplikacja zmienia nazwę na Bolt

Marcin Czajkowski
07.03.2019 10:51
bolt|undefined Fot. materiały prasowe

Taxify zmienia nazwę na Bolt. Estoński start-up chce tym samym podkreślić, że nie służy ona jedynie do przejazdów samochodem.

Największy europejski konkurent Ubera przechodzi rebranding, zmieniając nie tylko logo i interfejs aplikacji, ale również nazwę. Od teraz Taxify to Bolt - z angielskiego “piorun” - co podkreślić ma jak szybkie i łatwe jest przemieszczanie się po mieście dzięki niemu. Na razie Taxify uchronił się od problemów wizerunkowych, z którymi musiał poradzić sobie Uber.

Przeczytaj także

Taxify zmienia nazwę na Bolt

Taxify jest jedną z wiodących platform, jeśli chodzi o usługi transportowe. Jest obecny w 30 krajach, jeśli zaś chodzi o Polskę, w 10 miastach - Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu, Aglomeracji Śląskiej, Łodzi, Lublinie, Bydgoszczy i Białymstoku. Od debiutu usługi w 2016 roku zmieniła się jednak nieco jej koncepcja. Według CEO firmy, Markusa Villiga, był to główny powód do rebrandingu.

Biorąc pod uwagę ambicję do rozwiązywania problemów transportowych na szerszą skalę, chcemy, aby nazwa naszej marki odzwierciedlała jej przyszłość, a nie przeszłość. Nowa nazwa, Bolt, oznacza szybkość i łatwe przemieszczanie się – dokładnie takie powinno być poruszanie się po mieście, czy to samochodem, czy hulajnogą, czy podczas korzystania z transportu publicznego.

Markus Villig, CEO i założyciel Taxify

Taxify w Polsce

Taxify zadebiutował w Polsce w 2016 roku i szybko, stosując dość agresywny marketing, stał się najpopularniejszą, obok Ubera, aplikacją ride-hailingową. Oczywiście, również kierowców Taxify nie ominęły problemy z polskim prawem. Z dniem 7 marca 2019 Taxify zmienia nazwę na Bolt. Według zapewnień deweloperów, aplikacja zostanie zaktualizowana automatycznie, a jej użytkownicy nie będą musieli podejmować żadnych działań.

Marcin Czajkowski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.