Kogo spotkamy na balach przebierańców? Allegro zdradza szczegóły sezonu karnawałowego 2023

08.02.2023 13:34
Kogo spotkamy na balach przebierańców? Allegro zdradza szczegóły sezonu karnawałowego 2023 Fot. AA/ABACA/Abaca/East News

Allegro podsumowało tegoroczny okres karnawałowy, sprawdzając, za jakie postaci najchętniej będziemy się przebierali podczas okolicznościowych imprez.

Za kogo przebierzemy się na bal karnawałowy w 2023 roku?

Z informacji Allegro wynika, że zdecydowana większość Pań wcieli się w mroczną Wednesday Addams - to zdecydowanie najpopularniejsza stylizacja na Allegro, tak wśród wśród sukienek, jak i akcesoriów (głównie czarne rękawiczki i peruki z charakterystycznymi warkoczami). Gwiazda serialu Netflixa pozostawiła w tyle tradycyjnie popularne przebrania - stylizacje z lat 80., myszkę Minnie, zakonnicę a także Harley Quinn.

Polecamy

Panowie w tym roku - bez zmiany w trendach modowych - najczęściej sięgają po strój księdza lub biskupa. Wciąż dużą popularnością cieszą się stroje z lat 70. i 80., a rozszerzone podium zamyka nieśmiertelny klasyk - Batman. Wśród dodatków panowie najczęściej sięgają po akcesoria gangstera (głównie kapelusze).

W kategoriach kostiumów dziecięcych bez zaskoczenia - tutaj także króluje Wednesday, ale popularnością niewiele ustępuje wspomniana już Harley Quinn. Obie bohaterki zdeklasowały za to popularne klasyki, czyli jednorożce, wróżki i księżniczki.

Z danych Allegro wynika, że chłopcy, którzy nie znaleźli w tym roku bohatera w filmowym uniwersum, decydują się na przebrania przede wszystkim z bajek Psi Patrol i Sonic. Warto podkreślić, że tradycyjnie wysoko w wynikach uplasowały się także stroje żołnierza, policjanta, strażaka oraz wciąż arcypopularnego Harry'ego Pottera.

Polecamy

Jeśli mówimy zaś o Allegro Lokalnie, to dziewczynki stawiają na jednorożce oraz Elsę z Krainy Lodu, wśród chłopców największą popularnością cieszą się przebrania policjanta i ninja. Dorośli poszukują przebrań szeryfa, pirata oraz Star Wars - tutaj popularne są postacie stojące po obu stronach Mocy.

Co ciekawe, panie na kostiumy przeznaczają mniej niż panowie - średnio 82 zł, z kolei przebrania męskie to średnio 98 zł. Kostiumy dla dzieci podobnie - klienci najczęściej wybierają stroje z przedziału cenowego 80-90 zł. Dodatki i akcesoria to przeciętnie na Allegro wydatek 25 złotych.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.