Krzysztof Skiba krytykuje artystów występujących w TVP: "Rachunki za kokainę i nowe audi trzeba płacić"

16.01.2023 12:59
Krzysztof Skiba Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Skiba nawiązał do zabójstwa Pawła Adamowicza i TVP, które według niego jest moralnie odpowiedzialne za to zabójstwo. Dlatego ostro skrytykował muzyków, którzy występują na koncertach TVP.

W 4. rocznicę śmierci Pawła Adamowicza Krzysztof Skiba postanowił napisać wpis dotyczący tego zajścia, przy okazji krytykując artystów, którzy występują w TVP. Skiba został podany do sądu przez telewizję za jego słowa, że "Telewizja publiczna szczuła na prezydenta Adamowicza i oto mamy efekty" w Polsat News. Sąd oddalił sprawę.

Polecamy

Krzysztof Skiba krytykuje artystów występujących w TVP: "Rachunki za kokainę i nowe audi trzeba płacić"

Artysta udostępnił na Instagramie wspólne zdjęcie z Pawłem Adamowiczem pisząc:

To już cztery lata jak zabito Pawła. Mojego szkolnego kumpla, z którym chodziłem w Gdańsku do podstawówki i liceum. Cztery lata, gdy na scenie pojawił się obok Pawła ten przepojony nienawiścią osobnik, zmotywowany do czynu przez rządową propagandę, który radośnie tańcował z nożem po dokonaniu swej mokrej roboty. Gdy zadał ciosy nie uciekał. Jakby wiedział, że NIC mu nie grozi, że za taki czyn w Polsce PiS czeka na niego tylko nagroda.

W dalszej części wpisu wspomina o wywiadach, w których krytycznie wypowiedział się na temat TVP:

W emocjach udzieliłem kilku wywiadów. Powiedziałem, m.in. że Jacek Kurski i TVP są moralnie odpowiedzialni za ten mord. Natychmiast, chcąc stłumić debatę publiczną i przestraszyć społeczeństwo, wytoczono mi aż cztery procesy za moje opinie o TVP i jej usłużnych "dziennikarzach". Dwa procesy (cywilny i karny) wygrałem.

Polecamy

Artysta podkreśla, że minęło już kilka lat od tragicznej śmierci Adamowicza, a sprawca nadal nie został ukarany:

Mimo upływu czterech lat morderca ciągle nie został osądzony, choć wszyscy widzieliśmy na ekranach kto zabił. Mam wrażenie, że ktoś specjalnie przeciąga proces, by na zbrodnie opadł kurz zapomnienia. Za radą swych adwokatów i zgodnie z przekazem medialnym władzy morderca udaje wariata, choć po morderstwie grał bohatera.

Skiba zapytał: "A co z tymi, którzy pociągnęli za sznurki medialne?" i zwrócił się również do artystów, którzy nie widzą problemu w koncertowaniu dla publicznej telewizji:

Gdy widzę swoich kolegów artystów jak śpiewają na imprezach TVP, za te marne przecież wysokie honoraria, tak jakby się nic nie stało, tak jakby wszystko było fajnie i w porządku, to zawsze przypominam sobie wyrok sądu w Gdańsku, który przyznał mi rację, że TVP jest moralnie odpowiedzialna za morderstwo na Adamowiczu.

Muzyk zakończył swój długi wpis słowami:

Dajecie więc Koleżanki i Koledzy swój talent i twarz na podłą służbę Potworowi. No tak, ale rachunki za światło, kokainę i nowe audi trzeba płacić. Ci co pamiętają też wam wystawią kiedyś rachunki. Mam taką nadzieję.

Całość możecie przeczytać poniżej:

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.