Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot zostali skazani. Jest wyrok sądu

23.05.2023 16:23
Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot zostali skazani. Jest wyrok sądu Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Janusz Palikot zareagował na medialne doniesienia w sprawie wyroku, który dotyczy promowania alkoholu przez niego, Kubę Wojewódzkiego i ich partnera biznesowego. Były poseł wydał oświadczenie.

Wojewódzki, Palikot i Czechowski podobno z wyrokiem

Jak poinformował "Super Express" w jednym z warszawskich sądów podobno zapadł już wyrok, w którym skazano trzy osoby: byłego posła Janusza Palikota, Kubę Wojewódzkiego oraz Tomasza Czechowskiego. Według opinii śledczych panowie mieli złamać prawo, reklamując napoje alkoholowe w internecie.

Sprawa dotyczy wydarzeń z kilku ubiegłych lat, kiedy to skazani wielokrotnie publikowali w sieci treści naruszające ustawę o wychowaniu w trzeźwości. Z rozprawy wynika, że Janusz Palikot od 2 października 2020 roku do 7 stycznia 2023 roku na swoim profilu społecznościowym zamieścił 264 materiały, w których reklamował napoje alkoholowe.

Dalej Kuba Wojewódzki od 21 kwietnia 2021 roku do 7 stycznia 2023 roku zamieścił 12 materiałów z reklamą alkoholu, Tomasz Czechowski, od 24 listopada 2020 roku do 7 stycznia 2023 roku w swoich mediach społecznościowych udostępnił 68 materiałów, w których reklamowano napoje alkoholowe.

Za zarzucane im czyny groziło nawet pół miliona złotych grzywny i choć żaden ze skazanych nie dostał maksymalnego wymiaru kary, to jednak łącznie zapłacą oni ponad 200 tysięcy złotych. Janusz Palikot ma podobno uiścić 80 tysięcy złotych, a jego wspólnicy po 70 tysięcy. Dodatkowo poniosą koszty procesu - łącznie 25 tysięcy złotych.

Janusz Palikot zdążył już odnieść się do doniesień na temat wyroku na Instagramie. W krótkim oświadczeniu przekazał, że nic o rozprawie nie wie.

Nic mi nie wiadomo o wydaniu przez sąd wyroku. Orzeczenia nie otrzymałem. Nie zostałem też wezwany do sądu, nie odbyła się publiczna rozprawa sądowa i nie zostałem wysłuchany. Znakiem czasów jest, że w Polsce wyroki ogłasza prasa, zanim jeszcze uczyni to sąd wobec obywatela.

Wojewódzki jeszcze nie zabrał głosu w sprawie.

Redakcja Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.