Matka spełniła życzenie syna i przeznaczyła jego ciało na kompost. Marzył by uczynić planetę bardziej zieloną

Kamil Kacperski
29.03.2023 15:50
Matka spełniła życzenie syna i przeznaczyła jego ciało na kompost. Marzył by uczynić planetę bardziej zieloną Fot. zdjęcie poglądowe/Shutterstock.com

TikToka podbija wideo z pogrzebu pewnego mężczyzny, który poprosił o to, by jego ciało po śmierci zostało przetransformowane w kompost. Bliscy spełnili jego życzenie.

Matka spełniła życzenie syna, który chciał po śmierci zostać przerobiony na kompost

Trumna lub urna są standardowymi sposobami na chowanie zmarłych w Polsce i wielu krajach katolickich, ale w niektórych miejscach wprowadzane są pewne innowacje.

Polecamy

Jedną z takich innowacji podzieliła się niedawno firma Return Home Terramation, która opublikowała na TikToku wideo z pogrzebu mężczyzny. Wygląda na to, że jego matka spełniła życzenie zmarłego i przeznaczyła jego ciało na stworzenie kompostu wielokrotnego użytku, który rodzina będzie mogła wykorzystać w swoim ogrodzie - syn marzył bowiem, by jego śmierć uczyniła planetę bardziej zieloną.

Materiał na TikToku zdobył dużą popularność, osiągając zawrotną liczbę 5 milionów polubień. To przedstawia kobietę, która rozkłada warstwę kompostu na ciele zmarłego, by ten mógł stać się jej częścią.

Kiedy twój jedyny syn umiera, a ty spełniasz jego życzenie, by został skompostowany

Pod wideo znajdziemy dużo komentarzy komplementujących takie zachowanie, a nawet zainteresowanie takim procederem i pisali, że sami chcieliby zostać pochowani w taki sposób.

W 2019 roku zalegalizowano możliwość przeprowadzenia "zielonego pogrzebu" (terramacji) w stanach Nowy Jork, Kolorado, Waszyngton, Kalifornia, Oregon i Vermont.

Kompostowanie ludzkich zwłok jest także zalegalizowane na terenie całej Szwecji. Metody naturalnego pochówku, w których ciało jest chowane bez trumny lub trafia do trumny biodegradowalnej, są dozwolone również w Wielkiej Brytanii.

Polecamy
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.