Mężczyzna wydał ponad 100 tysięcy złotych by "być jak wilk". Miał dosyć relacji z ludźmi

27.01.2023 16:10
Mężczyzna wydał ponad 100 tysięcy złotych by "być jak wilk". Miał dosyć relacji z ludźmi Fot. shutterstock.com

Jedni jak mają dosyć, to rzucają to wszystko i jadą w Bieszczady, a inni wydają ponad 100 tysięcy złotych na dość realistyczny strój wilka.

Oto człowiek, który miał dość innych ludzi, więc postanowił, że będzie wilkiem

Pewien mężczyzna z Tokyo wydał mniej więcej 100 tysięcy złotych za bardzo realistyczny i dość skomplikowany kostium wilka, który zakłada na siebie, kiedy "ma dosyć bycia człowiekiem".

Polecamy

Toru Ueda jest inżynierem z Tokio i lubi się relaksować za pomocą swojego kostiumu wilka - którego stworzenie zajęło czterem artystom aż siedem tygodni. Jak sam twierdzi, strój daje mu szansę na "odcięcie się od bycia człowiekiem" i poczucie się jak dzikie zwierzę. 

32-latek zapłacił za swój kostium 3 miliony jenów, co jak wspomnieliśmy w przeliczeniu wynosi 100 tysięcy złotych. Za stworzenie stroju wilka odpowiedzialna jest firma Zeppet, która tworzy modele i kostiumy na potrzeby lokalnych seriali i filmów. 

I chociaż suma 3 milionów jenów jest spora, to Ueda jest bardzo zadowolony z zakupu, opowiadając w rozmowie z The Times:

Kiedy zakładam swój strój, to nie czuję się już człowiekiem. Jestem wolny od relacji z innymi ludźmi. Wszystkie problemy w życiu i w pracy - mogę o tym wszystkim zapomnieć.

Ueda trzykrotnie spotkał się z inżynierami z firmy Zeppet, a także wymienili około 40 maili, w których dopracowywano projekt stroju, eksperymentowano z różnymi umaszczeniami wilków i ustalano nawet wzory futra. To wszystko było jednak warte zachodu, bo jak twierdzi Japończyk:

Kiedy patrzę w lustro, to widzę wilka i to jest bardzo poruszające. Ale nie jestem też wilkołakiem - to są potwory, a ja potworem nie jestem.

I chociaż mogłoby się wydawać, że Ueda pewnie chętnie przechadza się na spacery w stroju, to Japończyk traktuje go jednak bardzo intymnie. Wyjaśnił, że kostium nosi tylko w domu, a czasami w gronie znajomych. I chociaż jego bliscy raczej nie udzielają się w jego hobby, to cieszą się, że Ueda jest szczęśliwy jako wilk. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.