Pogoda
13.10.2016 10:09

myPhone C-Smart Glam za 199 zł w Biedronce. Warto go kupić?

Smartfon myPhone C-Smart Glam jest do kupienia w Biedronce za 199 zł. Producent wziął sobie do serca opinie o największych wadach i zdecydowanie poprawił swój tani model. Czy teraz można go polecić?

myPhone C-Smart Glam za 199 zł w Biedronce. Warto go kupić?
foto: materiały prasowe

Polski producent smartfonów po raz kolejny kusi klientów dyskontu modelem oferowanym w wyjątkowo niskiej cenie. 199 zł za telefon z Androidem 6.0 Marshmallow brzmi jak okazja – ale czy tak jest w istocie?

To nie pierwszy raz, gdy w Biedronce pokazuje się wyjątkowo atrakcyjnie wyceniony model myPhone – pisaliśmy już między innymi o kosztujących 199 zł smartfonach myPhone CSmart III oraz myPhone C-Smart IIIS.

W obu przypadkach okazywało się, że niska cena szła w parze z wadami, które skutecznie utrudniały, a czasem wręcz uniemożliwiały wygodne, codzienne korzystanie z urządzeń. Największymi ograniczeniami była zbyt mała pamięć RAM (tylko 512 MB) oraz ekran TN (mocno przekłamujący kolory – co widać na zdjęciu w naszym teście).

Wygląda na to, że myPhone wziął sobie do serca te uwagi i w debiutujący właśnie modelu C-Smart Glam został odpowiednio poprawiony. Co zmieniono?

myPhone C-Smart Glam – zalety

Największą zmianą jest wyposażenie nowego telefonu w 1 GB pamięci RAM. To absolutne minimum, żeby móc w miarę komfortowo korzystać z większości nowych aplikacji. Programy i gry powinny uruchamiać się - i działać – bez większych problemów.

Większa niż w przypadku wcześniejszych modeli jest także przestrzeń na pliki użytkownika, wynosząca 8 GB. Telefon obsługuje ponadto karty microSD o pojemności do 32 GB.

Wszystko wskazuje na to, że poprawiona została także druga największa wada telefonu – przekłamujący kolory ekran. W materiałach od producenta pojawiają się informacje o zastosowaniu matrycy typu IPS, powszechnie stosowanej w smartfonach z wyższych półek. Dzięki temu informacje wyświetlane przez myPhone C-Smart Glam są dobrze widoczne bez względu na to, pod jakim kątem patrzy się na ekran urządzenia.

foto: materiały prasowe

Wyświetlacz jest stosunkowo mały – ma przekątną 4 cale. Dzięki temu smartfon jest mały i zgrabny i bez problemów mieści się w dłoniach oraz kieszeniach.

Producent nie zapomniał także o wyposażeniu modelu w moduł Dual SIM. Model myPhone C-Smart Glam działa pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow.

myPhone C-Smart Glam – wady

Dysponując budżetem 199 zł na stworzenie smartfona trzeba podejmować trudne decyzje. Producentowi myPhone C-Smart Glam udało się ulepszyć telefon dokładając pamięci RAM oraz zamieniając ekran na lepszy – musieli więc coś zabrać w zamian.

Wybór padł na wbudowane w smartfon aparaty fotograficzne, robiące zdjęcia w rozdzielczości 2 Mpix (kamera tylna) oraz 0,3 Mpix (aparat z przodu). Uzyskiwane fotografie będą niewyraźne, z dużą ilością szumów oraz niedokładnie odwzorowanymi kolorami.

foto: materiały prasowe

Jedna z zalet smartfona – jego niewielkie rozmiary – jest jednocześnie jego wadą. Ekran o przekątnej 4 cali pracuje bowiem w rozdzielczości 800x480 pikseli. Może to sprawiać kłopoty z częścią aplikacji, oczekujących większej przestrzeni na wyświetlanie danych i interfejsu użytkownika.

Mały ekran może także sprawiać trudności z obsługą telefonu ludziom starszym, dla których precyzyjne dotykanie ekranu w wyznaczonym miejscu nie będzie sprawą łatwą.

Model myPhone C-Smart Glam nie obsługuje sieci LTE – połączenie z Internetem realizowane jest przez wolniejszą sieć 3G.

myPhone C-Smart Glam – czy warto?

O ile w przypadku wcześniejszych modeli myPhone oferowanych w Biedronce w cenie 199 zł można było kręcić nosem – w naszej opinii były to telefony dla osób, które chciałyby mieć tylko możliwość używania go od czasu do czasu jako smartfona - o tyle myPhone C-Smart Glam jest już godną polecenia konstrukcją.

Telefon bez większych problemów uruchomi zdecydowaną większość potrzebnych w codziennym życiu aplikacji, pokusić się można także o odpalenie nowych gier (na przykład Pokemon GO). Nie można tylko liczyć na wyjątkowo szybkie działanie programów.

foto: materiały prasowe

Dla kogo jest myPhone C-Smart Glam? To smartfon dla ludzi, którzy potrzebują taniego telefonu, ale chcą wykorzystywać go do czegoś więcej, niż tylko dzwonienia. Urządzenie oferowane przez myPhone pozwoli przeglądać strony internetowe, używać oprogramowania do nawigacji i korzystać z aplikacji mediów społecznościowych.

Znacie lepszy smartfon za tak niską cenę?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile myPhone