Pogoda
20.03.2017 13:41

myPhone Luna II - polski superksiężyc [TEST]

Smartfon Luna II to naprawdę duża pozycja w portfolio polskiego producenta - i nie mówimy tu tylko o wymiarach modelu. Ten telefon ze średniej półki cenowej może w pełni zadowolić swojego właściciela.

myPhone Luna II - polski superksiężyc [TEST]
foto: Antyradio.pl/ Michał Tomaszkiewicz

Nie wszystkie smartfony muszą wyglądać dokładnie tak samo - za projekt obudowy Luny II należą się myPhone słowa uznania. Telefon jest wyposażony w pokaźnej wielkości ekran o przekątnej 5,7 cala, przez co jest naprawdę spory.

Jednocześnie jednak jest bardzo smukly, gdyż ma tylko 7,8 mm grubości - może bez kompleksów porównywać się nawet z modelami klasy premium. Podkreśla wizualnie profil bocznej i tylnej obudowy - srebrne paski na ramce w połączono ze ściętym stożkowato tyłem.

Plecy telefonu (pokryte ciekawą fakturą) znajdują się w minimalnym wgłębieniu, a ponad obrys obudowy nie wystaje aparat fotograficzny. Lekką wadą plastiku, z którego wykonana jest obudowa, jest zdolność do niemal magnetycznego przyciągania odcisków palców - dobrze widać to na poniższych zdjęciach.

Wszystko to sprawia, że myPhone Luna II bardzo dobrze leży w dłoni - ryzyko przypadkowego wyślizgnięcia się jest naprawdę małe.

Z przodu telefonu oprócz dużego ekranu znajdziemy jeszcze obiektyw przedniej kamery, głośnik, diodę informującą o stanie smartfona oraz logo producenta. Z tyłu umiejscowiono aparat główny wraz z doświetlającą diodą LED oraz raz jeszcze logo myPhone wraz z nazwą modelu.

Na prawym boku obudowy znajduje się przycisk włącznika oraz regulacji głośności, u góry umiejscowiono gniazdo słuchawkowe, u dołu umieszczony port micro-USB oraz głośnik.

Smartfon myPhone Luna II ma 159,5 mm wysokości oraz 80,5 mm szerokości. Waga telefonu to 176 gramów.

myPhone Luna II - co siedzi w środku?

Smartfon został zaprojektowany jako solidny model klasy średniej. Luna II napędzana jest przez ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT7653 taktowany zegarem 1,5 GHz. Za generowanie grafiki odpowiada układ Mali-T720.

Obraz wyświetlany jest w rozdzielczości Full HD (1920x1080 punktów) na dużym ekranie o przekątnej 5,7 cala. Wybrana przez producenta domyślna tapeta z soczystą zielenią pokazuje, że kolory prezentowane są w należyty sposób z każdego kąta widzenia.

Telefon myPhone Luna II został wyposażony w 2 GB pamięci RAM - to wystarczająco dużo, żeby móc bez problemu uruchomić praktycznie każdą nową aplikację i komfortowo korzystać ze smartfona. Przełączając się pomiędzy działającymi programami trzeba jednak czasami przygotować się na chwilę czekania, jako że najbardziej pamięciożerne aplikacje będą musiały przejść cały proces inicjacji.

Na pliki użytkownika przewidziano 16 GB, przy czym niemal połowa zajęta jest przez system operacyjny - niemal czysty Android 6.0 Marshmallow. Luna II pozwala zwiększyć przestrzeń na aplikację, filmy i zdjęcia dzięki zainstalowaniu karty micro-SD o maksymalnej pojemności 32 GB.

Telefon wyposażony jest w dwa gniazda na karty micro-SIM, obsługujące transmisję danych LTE. Lokalizacja odbywa się na podstawie sygnału GPS oraz GLONASS, myPhone Luna II jest ponadto wyposażona w moduł Bluetooth 4.0.

Tylny, główny aparat z autofocusem robi zdjęcia w rozdzielczości 13 Mpix i nagrywa filmy Full HD. Przednia kamerka do selfie dysponuje matrycą 5 Mpix.

Pojemność wbudowanego akumulatora to 3400 mAh.

Jak taka konfiguracja przekłada się na działanie smartfona myPhone Luna II można zobaczyć na następnej stronie.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Testy