Nadchodzi koniec Messengera? Facebook prowadzi testy czatu wewnątrz aplikacji na smartfony

14.03.2023 10:10
Nadchodzi koniec Messengera? Facebook prowadzi testy czatu wewnątrz aplikacji na smartfony Fot. BigTunaOnline/Shutterstock.com

Idzie nowe, a właściwie stare. Facebook podobno chce zrezygnować z Messengera - ten bowiem traci na popularności.

Facebook przywróci Messengera w głównej aplikacji?

W 2014 roku Facebook odłączył Messengera od swojej głównej aplikacji, co było decyzją niezbyt popularną ze względu na to, że w ten sposób użytkownicy musieli instalować dwie aplikacje na raz. Po czasie się do tego przyzwyczailiśmy, a jakiś czas później w ogóle nie trzeba było mieć konta na FB, żeby korzystać z Messengera.

Polecamy

Facebook rozrósł się na przestrzeni kolejnych lat do takiego stopnia, że teraz bardziej logiczne wydaje się utrzymywanie tych funkcji w dwóch różnych programach - sporo osób pewnie nie korzysta nawet z aplikacji Mety, a mają ją tylko i wyłącznie po to, by wygodnie używać Messengera.

Co robi więc Facebook? Ano chce zmienić nasze przyzwyczajenia po raz kolejny - firma Marka Zuckerberga planuje powrót do wcześniejszej koncepcji. Jak napisał obecny szef Facebooka, Tom Alison:

Testujemy możliwość uzyskiwania dostępu do skrzynki Messengera wewnątrz aplikacji Facebook. Ostatecznie chcemy, by użytkownicy mogli łatwo i wygodnie łączyć się ze sobą i udostępniać treści, czy to w aplikacji Messenger, czy też bezpośrednio na Facebooku”. 

Polecamy

W 2014 roku Facebook argumentował swoją decyzję chęcią uczynienia Messengera najlepszym komunikatorem na świecie oraz rozdzielenia konwersacji i innych funkcji portalu społecznościowego. Czas jednak mija i dzisiaj Messenger traci na popularności, wypadając z list najpopularniejszych komunikatorów na rzecz Snapchata, Vibera, TikToka, Instagrama, czy WhatsAppa.

Branżowi znawcy z Polski jak i zagranicy obserwatorzy twierdzą, że taki ruch to może być odpowiedź na rosnącą popularność TikToka, który wszystkie funkcje oferuje w ramach jednego programu. 

Do tego odniósł się w swojej wypowiedzi również Alison, który niebezpośrednio odpowiedział na "zainspirowanie się" TikTokiem:

Facebook nie jest martwy ani nie umiera. Żyje i rośnie, mając już 2 miliardy aktywnych użytkowników każdego dnia.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.