Największe targi gamingowe na świecie zostały odwołane. Co dalej z E3?

31.03.2023 13:20
Największe targi gamingowe na świecie zostały odwołane. Co dalej z E3? Fot. MARK RALSTON/AFP/East News

W sieci pojawiła się smutna informacja dla fanów gamingu - największe targi elektronicznej rozgrywki E3 zostały oficjalnie odwołane. To może oznaczać koniec pewnej ery.

Targi E3 2023 zostały oficjalnie odwołane

The Entertainment Software Association oraz ReedPop oficjalnie skasowały targi Electronic Entertainment Expo 2023, znane szerzej jako E3. Legendarna branżowa impreza od wielu lat była jednym z głównych źródeł zapowiedzi i informacji ze świata gamingu. 

Polecamy

E3 miało się odbyć w czerwcu, dokładnie tak samo jak wszystkie poprzednie edycje imprezy, a konkretnie na przestrzeni 13-16 czerwca 2023 roku. Jak zwykle miało nie zabraknąć wielu wytwórni i studiów, które chwaliły się nowymi produkcjami.

Niestety, na przestrzeni ostatnich lat impreza miała spore problemy - ostatnia "fizyczna" wersja E3 odbyła się w 2019 roku, a od tamtego czasu najwięksi tytani branży zaczęli organizować swoje własne pokazy - Blizzard od wielu lat ma Blizzcon, Sony ruszyło z PlayStation State of Play, Nintendo ma swoje Nintendo Presents. Podobnie zresztą zrobiło EA, Microsoft, czy Ubisoft.

To zresztą jeden z powodów, dla których tegoroczna impreza została odwołana - każda z tych firm nie planowała się pojawić na E3 2023, a przynajmniej tak twierdzą źródła IGN wewnątrz Entertainment Software Association. 

Polecamy

IGN dotarł również do maili, które zostały przesłane przez ESA do inwestorów i pracowników, w którym poinformowano, że:

Tegoroczne targi po prostu nie zdobyły odpowiedniego zainteresowania, by zrealizować je w sposób, który przystawałby do siły, wielkości i powagi naszego przemysłu.

Możemy więc zakładać, że to powoli koniec targów E3, które dały nam wiele legendarnych wydarzeń ze świata gamingu - pokazy Reggiego White'a z Nintendo, Keanu Reeves krzyczący: "you're breathtaking!" do uroczego fana, czy Sony drwiące z Microsoftu i pożyczania gier. Będzie nam tego brakowało:

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.