Pogoda
05.04.2019 11:08

Netflix będzie droższy. Największa podwyżka cen w historii

Zgodnie z zapowiedziami Netflix będzie od maja 2019 droższy. Na razie tylko w Stanach, ale niewykluczone, że podwyżka dotknie też Polaków.

netflix
foto: shutterstock

Netflix na początku 2019 roku ogłosił, że już niedługo szykuje podwyżkę dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Z początkiem maja 2019 roku Amerykanie przekonali się, że Netflix wcale nie żartował. Co więcej, będzie to największa podwyżka w historii Netfliksa. W przeszłości, serwis streamingowy zmieniał ceny już kilkukrotnie.

Netflix - największa podwyżka cen w historii

Wzrosną ceny każdego z planów. Na przykład, za plan standarowy, zmiast 10.99 $, Amerykanie zapłacą 12.99 $, cena planu Premium wzrośnie z 13.99 $ do 15.99 $. Najmniejsza podwyżka czeka plan Basic, za który zamiast 7.99 $ przyjdzie zapłacić naszym znajomym zza oceanu 8.99 $.

Czy podwyżki cen dosięgną też Polski? Ostatnio Netflix testował wyższe ceny abonamentów - nie wiemy jednak jakie wnioski na tej podstawie wyciągnął. Testy były poprzedzone wcześniejszą podwyżką cen w Stanach. Netflix ciągle sprawdza nowe możliwości i reakcje rynku na zmiany w dostarczaniu usługi. Warto jednak pamiętać, że udział w testach jest dobrowolny, i można z niego zrezygnować w ustawieniach. Zapytaliśmy Biuro Prasowe Netfliksa, czy podwyżka cen dotknie również Polski. Jeśli tylko dostaniemy jakąkolwiek informację na ten temat, zaktualizujemy artykuł.

[AKTUALIZACJA]

Otrzymaliśmy oficjalne stanowisko od Biura Prasowego Netflix:

"

„Koszt subskrypcji Netflix jest indywidualnie ustalany dla każdego kraju. Wzrost cen w Stanach Zjednoczonych nie oznacza zmiany cen w Polsce”.

Biuro prasowe Netflix "

Marcin Czajkowski