Nie żyje członkini sekty Mansona. Linda Kasabian nie została skazana za pomoc w morderstwie Sharon Tate

01.03.2023 13:34
Charles Manson Fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Linda Kasabian była głównym świadkiem w sprawie morderstw, które zostały dokonane przez członków sekty Charlesa Mansona.

Jak podają zagraniczne media w wieku 73 lat zmarła Linda Kasabian, która należała do sekty Charlesa Mansona, która była odpowiedzialna m.in. z zamordowanie Sharon Tate, żony Romana Polańskiego. Kobieta zmarła 21 stycznia w szpitalu w Tacoma w stanie Waszyngton, jej ciało podano kremacji. Na razie nie podano oficjalnej przyczyny śmierci. 

Polecamy

Nie żyje członkini sekty Mansona. Linda Kasabian nie została skazana za pomoc w morderstwie Sharon Tate 

Sekta Charlesa Mansona zwana "Rodziną" dokonała w sierpniu 1969 roku dwóch makabrycznych zbrodni. Pierwsza z nich miała miejsce w nocy z 8 na 9 sierpnia 1969 roku członkowie sekty wtargnęli do willi przy Cielo Drive 10050, wynajmowanej przez Romana Polańskiego i zabili 5 osób, m.in. żonę Romana Polańskiej, Sharon Tate, która była wówczas w ciąży.

Linda Kasabian była głównym świadkiem w sprawie morderstwa - chociaż wtargnęła do willi miała nie uczestniczyć bezpośrednio w morderstwie, a dzięki współpracy z sądem otrzymała immunitet. W latach 1970-1971 złożyła zeznania i szczegółowo opowiedziała o morderstwach. Wyznała, że była kierowcą podczas drugiej zbrodni, gdy na drugi dzień zabito małżeństwo Leno i Rosemary LaBianców. 

Na razie nie jest znana oficjalna przyczyna śmierci Lindy Kasabian. Media jednak dowiedziały się, że kobieta zmieniła nazwisko na Chiochios, by ukryć swoją tożsamość i przynależność do sekty Mansona. 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.