Nie żyje Janusz Weiss. Znany dziennikarz i współzałożyciel Radia ZET miał 74 lata

12.03.2023 12:44
Nie żyje Janusz Weiss. Znany dziennikarz i współzałożyciel Radia ZET miał 74 lata Fot. VIPHOTO/East News

W wieku 74 lat zmarł Janusz Weiss. Legendarny polski dziennikarz, współzałożyciel Radia ZET odszedł 10 marca 2023 roku.

Nie żyje Janusz Weiss. Legendarny dziennikarz miał 74 lata

Janusz Weiss nie żyje. Współzałożyciel Radia ZET odszedł 10 marca 2023 roku po ciężkiej chorobie. O śmierci 74-letniego dziennikarza poinformował jego syn, pisząc o nim "Kochany Mąż, Wspaniały Tatuś, Człowiek Wielkiej Dobroci".

Janusz Weiss był dziennikarzem radiowym, telewizyjnym, artystą kabaretowym i pisarzem. W 1990 roku wraz ze swoim przyjacielem Andrzejem Woyciechowskim założył Radio ZET, gdzie pracował przez ponad 20 lat. Prowadził legendarną audycję "Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie", był także gospodarzem programu "Wszystkie pytania świata".

Janusz Weiss urodził się 31 maja 1948 w Warszawie. Artysta kabaretowy, prezenter radiowy i telewizyjny, dziennikarz i pisarz był absolwentem warszawskiego liceum im. Gottwalda.

W 1990 razem z Andrzejem Woyciechowskim założył Radio ZET, rekrutując do pracy nowe pokolenie dziennikarzy m.in. Wojciecha Jagielskiego, Marzenę Chełminiak, Szymona Majewskiego oraz wielu innych.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.