Nie żyje znany kierowca rajdowy Ken Block. Zginął w wypadku skutera śnieżnego

03.01.2023 11:40
Nie żyje znany kierowca rajdowy Ken Block. Zginął w wypadku skutera śnieżnego Fot. pixathlon / Hasan Bratic/REPORTER/East News

Jeden z najwybitniejszych amerykańskich kierowców rajdowych i medalista X-Games Kenneth "Ken" Block zmarł w wyniku wypadku 2 stycznia 2023 roku. Miał zaledwie 55 lat.

Nie żyje Ken Block. Wybitny kierowca rajdowy miał 55 lat

Jak podaje lokalna policja, nie żyje 55-letni kierowca rajdowy Ken Block. Sportowiec zginął w wypadku skutera śnieżnego w stanie Utah. Z relacji funkcjonariuszy wynika, że do zdarzenia doszło 2 stycznia 2023 roku około 14 w rejonie jeziora Miss Hollow.

Polecamy

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu biura szeryfa hrabstwa Wastach:

Kierowca, Kenneth Block, 55-letni mężczyzna z Park City w Utah, jeździł skuterem śnieżnym po stromym zboczu, gdy pojazd przewrócił się i na niego upadł. Stwierdzono śmierć na miejscu w wyniku odniesionych w wypadku obrażeń.

W komunikacie dodano, że Block jeździł wcześniej wraz z grupą przyjaciół. Po jakimś czasie odłączył się do grupy i był sam, kiedy doszło do jego wypadku. Zamieszczone zostało również zdjęcie miejsca zdarzenia:

O śmierci Blocka poinformowali również członkowie jego zespołu rajdowego Hoonigan Racing Division, którzy napisali na Instagramie:

Z najgłębszym żalem możemy potwierdzić, że Ken Block zginął dzisiaj w wypadku na skuterze śnieżnym. Ken był wizjonerem, pionierem i ikoną. A co najważniejsze, ojcem i mężem. Będzie nam go bardzo brakowało.

Ken Block rozpoczął karierę kierowcy rajdowego w 2005 roku, wyróżniono go wówczas tytułem najlepszego debiutanta w Rally America Championship. Kilkukrotnie startował w rajdowych mistrzostwach świata, zdobywał medale zawodów X-Games. W 2010 roku założył zespół rajdowy Hoonigan Racing Division, zajmował się również dyscypliną gymkhana, organizując wiele wyścigów w tym stylu.

Amerykański kierowca zaliczył kilka występów w telewizji, m.in. na antenie Discovery Channel, czy w słynnym brytyjskim programie motoryzacyjnym "Top Gear". Publikował również materiały na YouTubie, które zdobywały miliony odsłon - jak np. jego popisowy przejazd zamkniętymi ulicami San Francisco, który ma ponad 100 milionów wyświetleń. Pod koniec lat osiemdziesiątych założył zaś markę odzieżową DC Shoes.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.