Pogoda
08.03.2019 14:54

Nowa, przełomowa funkcja YouTube! Wszyscy z niej skorzystamy

YouTube testuje funkcje umożliwiającą weryfikację informacji, które znaleźć można w serwisie. Zainteresowanie narzędziem przez Google może być przełomem w dostępie do informacji.

youtube
foto: shutterstock

YouTube kontynuuje walkę z fake newsami. Gigant zapowiedział właśnie nową funkcję, mającą umożliwić weryfikację informacji pojawiających się w serwisie. Użytkownicy zobaczą pop-upa w momencie, gdy wyszukać będą chcieli kontrowersyjną frazę.

YouTube vs. fake news

YouTube jest obecnie jednym z najbardziej popularnych portali informacyjnych. Nie dziwi zatem, że jak każdy portal tego typu boryka się z problemem fake newsów. YouTube ma zadanie dodatkowo utrudnione - nie ma większego wpływu na to, jakie opinie wygłaszają twórcy, korzystający z platformy. Wspomnieć należy tutaj chociażby o #Momo challenge, z którym YouTube borykał się ostatnio. 

Filmy, prezentujące fake newsy nie znikną z serwisu, a YouTube nie będzie weryfikował każdego filmu z osobna. Pop-up ostrzegający o fałszywej informacji będzie pojawiał się na ekranie wyszukiwania.

momo
momo
Przeczytaj także YouTube walczy z Momo! Utrudnia twórcom zarabianie na filmach z makabryczną lalką

YouTube testuje nowe rozwiązanie

Na razie nowa funkcja jest dostępna wśród niektórych użytkowników w USA i w Indiach. Dowiedzieliśmy się, że YouTube planuje wprowadzenie funkcji globalnie. Niestety, nie znany jest jeszcze dokładny termin premiery w innych krajach. Zaimplementowanie nowej funkcji przez Google może być przełomem w dostępie do informacji w czasach, kiedy odbiorców zalewają fake newsy.

Marcin Czajkowski
Tagi: Technologia Internet YouTube