Pogoda
14.02.2019 15:06

Patostreamy - co to? Kim jest patostreamer? Skąd wzięła się moda na patologiczne treści?

Patostreamerzy stali się ostatnio bardzo modni, a zjawisko publikowanej na YouTubie patologii rośnie na popularności. Dlaczego dajemy przyzwolenie na promowanie wulgarnych treści? Kto to patostreamer i czym są patostreamy?

patologia, patostreamer
fot: shutterstock.com

Patostreamer - takie określenie kojarzy chyba większość internautów. Wiele osób jednak zastanawia się, kto to patostreamer i czym są patostreamy? Na YouTubie można znaleźć wiele "patotreści". Jeśli są wśród Was osoby, które jeszcze nie dotarły na tzw. "koniec internetów", to macie szczęście. Jednak nie musicie sobie zaprzątać tym głowy, my spieszymy z wyjaśnieniem, czym jest patostream i kto to patostreamer.

fot. YouTube
fot. YouTube
Przeczytaj także Kim jest Daniel Magical? Oto co musicie wiedzieć o najpopularniejszym patostreamerze w Polsce

Patostreamy - co to?

Patostreamy to kanały, na których "twórcy" umieszczają patologiczne treści i głupotę. Dzieje się to najczęściej za pośrednictwem YouTube'a. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wulgarne kanały oglądają dzieci i nastolatki, którym imponuje zachowanie patostreamerów. Co jest zabawnego w promowaniu patologii i głupoty? Nie wiemy i chyba raczej nie chcemy wiedzieć...

Jeszcze jakiś czas temu, większości osób nie przyszłoby do głowy prezentowanie treści o wulgarnym charakterze, które upokarzają inne osoby. Na patostreamach coraz częściej treści są bardziej bulwersujące od wcześniejszych. Niestety zjawisko jest już większości osób znane, zwłaszcza polskim internautom. Treści, które są zamieszczane na profilu są tak wulgarne, że ludzie patrzą na to z zaciekawieniem. Co możemy zobaczyć na takich patostreamach?

Nagrania licznych zjawisk, które są powszechnie traktowane jako dewiacje społeczne. Mowa tutaj o libacjach alkoholowych, przemocy domowej czy wulgaryzmach. Patostreamerzy "chwalą się" swoim życiem i pokazują, jak ono wygląda... Zdarza im się np. bić swoją matkę krzesłem lub rozbijać szklaną butelkę na głowie swojej dziewczyny... Łobuz kocha najbardziej?

Patostreamer - kto to?

To twórca kontrowersyjnych treści, które później są umieszczane na YouTubie. Autorami patostreamów są ludzie patologiczni. Często transmitują swoje rozgrywki, które polegają na biciu przypadkowego przechodnia. Co jest w tym wszystkim najgorsze?

Ludzie, którzy oglądają patostreamy bardzo często wysyłają swoim "idolom" pieniądze - dzieciaki i nastolatki przekazują im sumę pieniędzy lub zamawiają im jedzenie do domu. Osoba, która jest odpowiedzialna za nagrywanie takich treści, bardzo często proponuje odbiorcom układ. Jeśli zbierze konkretną sumę pieniędzy, to w ramach podziękowania zrobi coś konkretnego. Jeden z patostreamerów pokazał mamę, która pije duszkiem piwo i dostał za to 100 zł. 

Patostreamy a prokuratura

Jednak to patologiczne zjawisko stało się tak popularne w okresie 2017-2018, że prokuratura postanowiła się temu przyjrzeć. Patostreamerów pociąga się do odpowiedzialności prawnej. Jeden z popularnych patostreamerów został niedawno aresztowany pod zarzutem pedofilii. Chłopak namawiał dziewczyny do rozbierania się przed kamerką internetową i mówił im, że tylko on to widzi. Kiedy jedna z dziewczynek się nie zgodziła, patostreamer zaczął jej życzyć tego, żeby została zgwałcona.

Patostreaming jest zjawiskiem niebezpiecznym i nie ma w nim niczego zabawnego. Wulgarne zachowania nie powinny nikomu imponować.

Karolina Woźniak
Tagi: Internet YouTube