Pogoda
12.03.2019 14:31

Polacy zapłacą więcej. Elon Musk podnosi ceny Tesli

Polacy znowu zapłacą więcej - tym razem za Teslę. Elon Musk, który niedawno zapowiedział, że w związku z problemami finansowymi zamknie sklepy firmowe Tesli teraz się z tego wycofuje. Po prostu zapłacimy więcej.

elon musk
foto: East News

Elon Musk, czyli Iron Man w prawdziwym życiu nie próżnuje. Wśród przedsiębiorstw, którymi kieruje jest PayPal (który pozwolił mu zostać miliarderem), SpaceX (skupiony na przemyśle powietrznym i kosmicznym), Boring Company (zajmującej się kopaniem tuneli i produkcją miotaczy ognia) i w końcu Tesli, która odpowiada za produkcję elektrycznych samochodów.

elon musk
elon musk
Przeczytaj także Elon Musk może stracić dostęp do poufnych informacji przez palenie marihuany

Teslę kupimy tylko online

Pod koniec lutego 2019 Elon Musk ogłosił, że Teslę zakupimy niedługo jedynie online. Pozwoli to zredukować koszt zakupu o 6 procent, więc Tesla Model 3 w końcu ma uszczuplić portfele klientów o 35 000 dolarów. Obecnie, za model ten trzeba zapłacić 43 000 dolarów.

Tesla Roadster ze Smarmanem z Ziemią w tle
Tesla Roadster ze Smarmanem z Ziemią w tle
Przeczytaj także Tesla za Starmanem przekroczyła orbitę Marsa

O ile przeniesienie całego handlu Teslą do sieci to pieśń przyszłości, to już teraz miały zostać zamknięte niektóre z salonów Tesli. Na dzień 12 marca 2019 roku zamkniętych zostało około 10 procent salonów, które otworzyła Tesla.

Tesla jeszcze droższa - ale nie Model 3

W połowie marca 2019 Elon Musk wycofał się z obietnic, jakoby miał zamknąć salony Tesli, w celu zmaksymalizowania zysków. Twierdzi, że te już zamknięte nie mają nic wspólnego z cięciem kosztów, i zostałyby zamknięte tak czy inaczej. Obecna strategia Tesli zakłada, że ceny samochodów wzrosną  o ok. 3 procent. Podwyżka ominie jednak Model 3, który ma być najbardziej dostępnym z modeli. Tak więcj, więcej zapłacimy za Model S, Model X i Roadster.

Marcin Czajkowski
Tagi: Duperele Technologia Elon Musk