Wyłudziła miliony dolarów od ocalałego z Holokaustu. Wcześniej udawała wróżbitkę

27.01.2023 13:47
Wyłudziła miliony dolarów od ocalałego z Holokaustu. Wcześniej udawała wróżbitkę Fot. zdjęcie poglądowe/Shutterstock.com

Jak to kiedyś rapowała grupa Pięć Dwa "kto kombinuje, ten żyje" - niedawno policja zatrzymała oszustkę, która próbowała wyłudzić pieniądze od starszego mężczyzny, a lata temu podawała się za wróżbitkę.

Policja zatrzymała oszustkę, która wyłudzała pieniądze od ocalałego z Holokaustu

Kobieta z Florydy o imieniu Peaches Stergo została aresztowana przez policję po tym, gdy została oskarżona o zdefraudowanie życiowych oszczędności 87-letniego ocalałego z Holokaustu, którego przez lata miała uwodzić. Z relacji Rolling Stone wynika, że nie było to "jej pierwsze rodeo", a Stergo lata temu podszywała się pod wróżbitkę.

Polecamy

Stergo została oskarżona o defraudację, kiedy w 2014 roku podszyła się pod kobietę o imieniu "Alice" na stronie randkowej i zaczęła relację z anonimowym mężczyzną z Manhattanu. Według policji, w 2017 roku kobieta powiedziała mężczyźnie, że wygrała proces sądowy w sprawie wypadku samochodowego, ale nie otrzymała jeszcze odszkodowania, ponieważ musiała najpierw opłacić swojego prawnika.

Wówczas mężczyzna na jej prośbę wypisał czek w wysokości 25 tysięcy dolarów, chociaż Stergo oczywiście w żadnej rozprawie sądowej udziału nie brała. Na przestrzeni kolejnych lat kobieta wymyślała coraz bardziej wymyślne plany i przekręty, podszywając się nawet pod pracowników banku, by "uwierzytelnić" swoje działania.

Łącznie 87-latek miał jej wypisać 62 czeki opiewające na około 2,8 miliona dolarów. Stergo kupiła za nie kilka domów, samochodów, drogie ciuchy, sztabki złota i srebra, a także podróżowała. Na oszustwie przyłapała ją rodzina 87-latka, kiedy ten przyznał się swojemu synowi, że stracił swoje oszczędności. 

Za swoje przestępstwo Stergo może trafić nawet na 20 lat więzienia. Jak w oświadczeniu powiedział prokurator Damian Williams z Nowego Jorku:

Według zarzutów, Stergo przez lata oszukiwała 87-letniego ocalałego z Holokaustu, doszczętnie wysysając jego życiowe oszczędności, by samej stać się milionerką przez oszustwo.

Polecamy

Jak podaje Rolling Stone, na bazie własnego śledztwa w mediach społecznościowych, Stergo w 2012 roku stworzyła na Facebooku profil postaci o pseudonimie "Miss Watson", która miała być wróżbitką.

Kobieta słabo zacierała ślady, ponieważ na obu profilach (w 2016 roku wystartował jej Instagram) widnieje numer telefonu, który jest zarejestrowany na jej nazwisko, a jednym ze znajomych "Miss Watson" jest mężczyzna, który według danych publicznych mieszka w jej domu, a według Facebooka jest jej mężem. 

Stergo jednak dość szybko odpuściła przygodę z tarotem i horoskopami - prawdopodobnie dlatego, że zaczęła skutecznie oszukiwać 87-letniego ocalałego z Holokaustu jako "Alice".

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.