Przefarbował psa na kolory Pikachu i pochwalił się nim na meczu NBA. Dostał za to mandat

11.01.2023 17:14
Przefarbował psa na kolory Pikachu i pochwalił się nim na meczu NBA. Dostał za to mandat Fot. IMAGO/Andreas Beil/Imago Sport and News/East News

Floryda to stan umysłu. Właściciel sklepu ze zwierzakami postanowił się wybrać na mecz NBA w towarzystwie swojego pieska, którego wcześniej przefarbował tak, by przypominał Pikachu.

Przefarbował psa, by przypominał Pikachu. Dostał za to mandat

Pochodzący z południowej Florydy pomeranian podbił media społecznościowe, kiedy w połowie stycznia pojawił się na meczu Miami Heat w NBA. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Pikachu (bo tak zwierzak się nazywa) był pofarbowany jak pokemon, którego imieniem inspirowali się właściciele.

Polecamy

Zabawne są spostrzeżenia komentatorów meczu, którzy przez chwilę myśleli, że zwierzak jest wypchany, a potem niewłaściwie zidentyfikowali go jako "psa z Gwiezdnych wojen".

Pies należy do Erika Torresa, który zawodowo prowadzi sklep ze zwierzętami. Dumny właściciel Pikachu wyjaśnił w rozmowie z lokalną stacją NBC Miami, że jego szpic właśnie zapisał się w historii NBA:

Nikt wcześniej nie widział psa w kolorze Pikachu, siedzącego obok zawodników NBA.

Pikachu zapisał się jednak nie tylko w historii NBA, ale również w kartotece Erika Torresa. Po meczu okazało się bowiem, że lokalne organizacje związane z ochroną zwierząt miały psa na oku od kilku dni. Funkcjonariusze odwiedzili sklep jego właściciela 21 grudnia 2022 roku w celu przeprowadzenia rutynowej kontroli:

Pikachu był wówczas w sklepie. Jeden z pracowników sklepu trzymał go na kolanach, a my zrobiliśmy mu wtedy zdjęcie. 

Polecamy

Asystentka szefowej Animal Services w Miami-Dade, Kathleen Labrada, wyjaśniła w rozmowie z lokalnym oddziałem NBC, że farbowanie zwierzaków jest nielegalne:

Żadne zwierzę nie powinno być farbowane i to właściwie niezależnie od tego, czy jest jakiś przepis, który na to pozwala. Nie ma bowiem żadnej gwarancji, że chemikalia będą bezpieczne dla twojego zwierzaka.

Torres wyjaśnił jednak, że na razie nie zamierza golić psa, ani usuwać farby. Przyznał jednocześnie, że nie zdawał sobie sprawy z tego, iż istnieje przepis zakazujący farbowania zwierzaków.

Animal Services w Miami-Dade nie zamierza na razie zabierać psa spod opieki Torresa. Organizacja ukarała go jednak mandatem w wysokości 200 dolarów.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.