Pogoda
15.03.2019 12:13

Samsung już rozpoczął pracę nad Galaxy S11. Jedno wiemy na pewno

Samsung krótko po premierze Galaxy S10 ogłosił, że pracuje nad smartfonem, który będzie miał ekran zajmujący cały przedni panel. “Dziura”, charakterystyczna dla S10 ma zniknąć.

galaxy s10
foto: zrzut ekranu

Samsung pracuje nad smartfonem, który cały przedni panel będzie miał zakryty ekranem. Koreańska firma nie chce, aby na froncie urządzenia znalazły się jakiekolwiek wycięcia, notche czy dziury.

Samsung pracuje nad smartfonem bez dziur

Dziwi, że doniesienia o pracach Samsunga nad smartfonem bez dziur dotarły do nas już w miesiąc po premierze flagowca - Galaxy S10. Jest on pierwszym smartfonem koreańskiego producenta, który ma w ekranie wycięcie na kamerę w kształcie dziury. Jest to też przy okazji jeden z najdroższych smartfonów na rynku. Różne jego wersje wahają się cenowo między 3 299 zł a 6 999 zł. Yang Byung-duk, zajmujący się w Samsungu działem R&D uważa, że ekran w S10 to przełom, ale i krok przejściowy przed smartfonem, który przednią kamerę skrywać będzie pod ekranem.

"

Nawet jeśli nie będzie możliwe, aby stworzyć smartfon z zajmującym cały przedni panel ekranem w ciągu najbliższego roku lub dwóch lat, technologia może się rozwinąć do tego stopnia, że wcięcie na kamerę będzie niewidoczne, nie wpływając też w żaden sposób na działanie samego aparatu.

Yung Byung-duk "

To nie pierwszy raz, kiedy Samsung informuje o planach rozwoju smartfonów. W październiku 2018 informowali już, że pracują nad zintegrowanymi z ekranem czytnikami linii papilarnych, kamerami czy głośnikami.

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold
Przeczytaj także Składany smartfon Samsung Galaxy Fold kosztuje krocie. Ile wynosi polska cena?

Premiera Samsung Galaxy S10e, S10 i S10+

Co roku producenci smartfonów odświeżają swoją ofertę produktową prezentując coraz bardziej zaawansowane smartfony, które są też coraz droższe. Nie oznacza to niestety, że coraz  droższe jest ich wyprodukowanie - tą kwestię w nowych flagowcach Samsunga sprawdziliśmy w lutym 2019.

Wraz z premierą wszystkich wersji S10 Samsung zaprezentował również, zgodnie z ostatnim trendem, Galaxy Fold - smartfon kosztujący krocie, na którego nikt nie czekał.

Marcin Czajkowski