Tatuaże damskie: wzory tatuaży dla kobiet na ręce, na przedramieniu, na karku [INSPIRACJE, ZDJĘCIA]

Karolina Woźniak
04.02.2019 15:53
wytatuowana kobieta|undefined Fot. : shutterstock

Tatuaże zyskują na popularności. Zastanawiacie się, jakie wzory tatuaży są najpopularniejsze i w którym miejscu warto zrobić sobie tatuaż? Podpowiemy Wam, co jest modne w tym sezonie. 

Tatuaże są ostatnio bardzo modne. Dla niektórych są odzwierciedleniem pasji, siły czy wspomnień, a dla innych są niczym innym, jak tylko elementem, który szpeci ciało i nie wygląda estetycznie. Utarło się również powszechne przekonanie, że osoby, które są wytatuowane, mają coś do ukrycia lub chcą odwrócić uwagę od swoich kompleksów. 

Historia tatuaży mówi, że tatuowanie skóry było popularne już bardzo dawno temu. Związane to było z kulturą, a praktykowane w różnych zakątkach świata. Początki tatuaży są związane z rytuałami i wierzeniami. Zaspokajał on różne potrzeby osobiste i społeczne, a znaczenie niektórych z nich trwa po dziś dzień. 

Rozwiąż quiz

Dlaczego chcesz mieć tatuaż?

Dlaczego chcesz mieć tatuaż?

Tatuaże dla kobiet. Najmodniejsze wzory

Kobiety najczęściej wybierają subtelne wzory, minimalistyczne, napisy lub kwiaty. ale także tatuaże z motywem zwierząt. Niektóre z pań lubią również tatuaże 3D, które zyskują większą popularność. Które miejsca najczęściej tatuują? Kark i plecy to miejsca, które kobiety najczęściej wybierają. Równie popularne są uda i miejsce za uchem. Według niektórych, najpiękniejszym tatuażem jest ten wzdłuż kręgosłupa. 

Tatuaże damskie - napisy

Dla kobiet, które wolą wytatuować sobie coś subtelniejszego, polecamy napisy, które można umieścić w każdym miejscu na ciele. Jedno jest pewne, wszędzie będzie wyglądać fantastycznie. Warto zastanowić się nad przekazem tatuażu i iść do sprawdzonego studia. Taki wzór może wyrazić zdecydowanie więcej niż obrazek i mieć zdecydowanie bardziej dyskretny charakter. Ta metoda została wypromowana głównie przez celebrytów.

Tatuaże - co oznaczają? 

Obecnie nie ma problemu ze znalezieniem dobrego studia tatuażu. Pierwszy pojawił się w Polsce na początku lat 90. Niektórych jednak może odstraszać cena, ale zazwyczaj jest tak, że jeśli już raz ktoś zrobił sobie tatuaż, od razu planuje następny. Szukacie pomysłu na tatuaż? Jeśli tak, to dobrze trafiliście. Musicie jednak pamiętać, że każdy tatuaż coś znaczy. 

Róża świadczy o naturalnym pięknie i miłości, często romantycznej. Biała róża oznacza niewinność, a czarna żałobę. Kotwica kojarzy się większości z marynarzami, ale oznacza on, że autor takiego tatuaży chce przekazać światu, że ma silną osobowość. Istnieje jeszcze wiele innych znaczeń. 

Zobacz także: >>Tatuaże: popularne wzory i pomysły na dziary. Co oznaczają?<<

Pomysły na najfajniejsze tatuaże

1. Tatuaże na kostce

Są dyskretne i subtelne. Tatuaże w tym miejscu wyglądają prześlicznie i są bardzo modne.

2. Tatuaże na udzie

Miejsce zarezerwowane dla odważnych. Tatuaż na udzie może być wykonany niemal w każdym stylu. 

3. Tatuaże na karku

To miejsce jest jednym z najpopularniejszych na zrobienie tatuażu. Według niektórych pobudzają wyobraźnię i przykuwają uwagę. Niestety nie zawsze będą widoczne. 

4. Tatuaże na przedramieniu

Tatuaż w tym miejscu jest widoczny i nie sposób go ukryć. Dlatego warto dobrze przemyśleć wzór, który ma się znaleźć w tym miejscu. 

5. Tatuaże na ręce

Podobnie jak dziary na przedramieniu, nie jest możliwe ukrycie tego wzoru. Jedynym sposobem będzie zamalowanie go, lub ewentualne usunięcie. 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.