Tik Tok: Co to, jak działa i jak się wypromować na dawnej platformie Musica.ly?

Karolina Woźniak
07.02.2019 11:31
aplikacja Tik Tok |undefined Fot. shutterstock

Tik Tok to aplikacja, która zastąpiła popularne Musica.ly. Większość użytkowników zdziwiła się, kiedy po aktualizacji dotychczasowej platformy, ich oczom ukazała się nieznana dotąd aplikacja Tik Tok. Na czym polega najnowszy program?

Jeszcze jakiś czas temu było głośno o aplikacji Musical.ly. Dla tych, którzy nie wiedzą, program umożliwiał kręcenie mini filmików, które synchronizowały się z muzyką. Jakiś czas później Musical.ly przestało być typową aplikacją lip sync. Zaczęto ją wykorzystywać do publikowania pranków, blogów podróżniczych czy kulinarnych.

Już teraz niestety nie pobierzemy Musical.ly. Zastąpiła ją nowa aplikacja, która coraz szybciej zyskuje na popularności. Mowa o Tik Tok. Czym jest ta aplikacja i o co w niej chodzi? Jak wypromować się na Tik Tok? Tutaj znajdziecie odpowiedź na te pytania.

Przeczytaj także

Tik Tok - co to?

W listopadzie 2017 roku firma Bytedance, która już była właścicielem jednej z najpopularniejszych aplikacji w Azji, Tik Tok, wykupiła Musical.ly. W sierpniu 2018 roku połączono obie te platformy w jedną. Aplikacja Tik Tok przypomina Snapchata w połączeniu ze Spotify. Nasze twórcze dokonania możemy udostępniać na Facebooku i Instagramie. Twórcy przyznają, że chcieli stworzyć platformę, dzięki której każdy będzie mógł zostać twórcą. 

Tik Tok - jak działa?

Ktoś, kto wcześniej korzystał z aplikacji Musica.ly będzie wiedział, na czym polega Tik Tok. Podobnie jak w przypadku tej pierwszej platformy, za pośrednictwem Tik Tok możemy nagrywać filmiki, które zostaną zsynchronizowane z muzyką. Dzięki narzędziom, które są dostępne w aplikacji, użytkownicy mają możliwość modyfikowania swoich nagrań. Dodatkowo w Tik Tok dostępna jest dodatkowa funkcja "For You", która podpowie Ci, które filmiki mogą Ci się spodobać. Urozmaiceniem są również filtry VR, efekty specjalne i całą bazę muzycznych hitów - nie tylko tych najnowszych, ale również tych popularnych w latach 80. i 90. 

Zapewne większość z Was zastanawia się, jak zdobyć fanów i jak się wybić na Tik Tok. Użytkownicy mają możliwość wypromowania się przez tagi. Inną opcją jest dostanie się do zakładki "Dla Ciebie", a wtedy użytkownicy mają szansę na rozgłos. 

Zobacz także: >>Google Grafika zmieni się w Allegro<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.