TikTok ze sporymi zmianami dla nastolatków. Serwis wprowadza dzienny limit czasu przed telefonem

01.03.2023 16:01
TikTok Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Łatwo spędzić kilka godzin przeglądając TikToka. Serwis postanowił zadbać o młodszych użytkowników, by nie przesadzali z przesiadywaniem przed ekranem telefonu.

TikTok poinformował, że zostaną wprowadza istotne zmiany dotyczące młodych użytkowników platformy. Osobom poniżej 18. roku życia zostanie automatycznie ustawiony 60-minutowy dzienny limit w aplikacji. Ma to pomóc najmłodszym użytkownikom utrzymać równowagę między życiem realnym a cyfrowym. Platforma wychodzi także naprzeciw oczekiwaniom dorosłych, rozszerzając funkcję Parowania rodziny.

Polecamy

TikTok ze sporymi zmianami dla nastolatków. Serwis wprowadza dzienny limit czasu przed telefonem

Jak możemy przeczytać w komunikacie medialnym, TikTok wypracował i wprowadza pakiet rozwiązań, które pozwalają kontrolować czas spędzany na platformie. W nadchodzących tygodniach każde konto należące do użytkownika poniżej 18. roku życia otrzyma automatyczny 60-minutowy dzienny limit czasu przed ekranem. Oczywiście nie jest tak, że po godzinie na TikToku nastoletni użytkownicy nie będą mogli korzystać z platformy. Jeśli limit ten zostanie osiągnięty, młody użytkownik zostanie poproszony o podanie hasła, aby móc kontynuować przeglądanie aplikacji.

materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Z badań wynika, że większa świadomość tego, jak spędzamy czas wolny, może pomóc nam podejmować trafniejsze decyzje o długości aktywności online. Dlatego TikTok zachęca nastolatków do ustawienia dziennego limitu czasu przed ekranem wedle ich preferencji, jeśli wyłączą domyślne 60 minut i będą spędzać w aplikacji ponad 100 minut w ciągu dnia. To rozwiązanie, które bazuje na funkcji wprowadzonej przez platformę w ubiegłym roku. Takie podejście zwiększyło wykorzystanie narzędzi TikToka do zarządzania czasem w aplikacji o 234 proc. Dodatkowo firma przesyła każdemu kontu należącemu do nastolatka cotygodniowe podsumowanie czasu spędzonego przed ekranem.

Polecamy

TikTok wprowadza również trzy nowe narzędzia w ramach funkcji Parowania rodziny: Niestandardowe dzienne limity czasu przed ekranem; pulpit nawigacyjny czasu przed ekranem; wyciszanie powiadomień oraz nową kontrolę treści.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.