Pogoda
08.03.2019 11:53

TOP 5: aplikacje do tworzenia treści na media społecznościowe! [RANKING]

TOP 5: aplikacje do tworzenia treści na media społecznościowe! [RANKING]

social media
foto: shutterstock

Obecnie jedną z najważniejszych części prowadzenia profili w mediach społecznościowych jest treść wizualna. Zazwyczaj, do jej tworzenia korzysta się z zaawansowanych programów graficznych, jak Photoshop. Istnieje jednak możliwość prostego tworzenia treści na kanały w mediach społecznościowych za sprawą dedykowanych do tego celu aplikacji. Zdecydowaliśmy się zestawić najciekawsze z nich.

1. Canva (iOS/Android, bezpłatna)

canva

Drugą z popularnych aplikacji tego typu jest Canva. W appce dostępne są nie tylko formaty związane z mediami społecznościowymi. Dzięki niej, możemy również w łatwy sposób zrobić na przykład efektownie wyglądające CV. Canva cały czas jest najlepszym wyborem, jeśli chcemy wzbogacić instagramowe publikacje o estetycznie wyglądające czcionki, czy szybko zrobić kolaż. Inną sporą zaletą Canvy jest fakt, że można z niej korzystać zarówno na urządzeniu mobilnym, jak i komputerze, przy korzystaniu z tego samego konta urządzenia synchronizują się między sobą.

2. Adobe Spark Post (iOS/Android, bezpłatna)

adobespark

Propozycją Adobe w segmencie aplikacji ułatwiających publikację w mediach społecznościowych jest Adobe Spark Post. Wybrać możemy z wielu dostępnych formatów, dostosowując grafikę chociażby do Snapchata, czy Facebooka. Aplikacja jest częścią pakietu Adobe Creative Cloud, ale korzystać z niej możemy bez aktywnej subskrybcji. W takim przypadku jednak, na każdej grafice generowanej przez aplikację widoczny będzie znak wodny.

pieniądze
pieniądze
Przeczytaj także Rząd planuje podatek od Facebooka. Ma przynieść miliard złotych

3. Over (iOS/Android, bezpłatna)

over

Na podobnej zasadzie, jak dwie pierwsze aplikacje działa Over. Appka daje nam dostęp do szeregu szablonów, pogrupowanych tematycznie. Każdy z nich możemy dowolnie dostosować do swoich potrzeb. Over pozwala zaprojektować posty na chyba wszystkie media społecznościowe, a nawet zdjęcie profilowe. Kolejną ciekawą funkcją aplikacji jest zapraszanie znajomych do wspólnej edycji konkretnych projektów. Over dostępny jest w AppStore i Google Play za darmo, dostępny jest również abonament w cenie 67.99 zł miesięcznie. Działa on na podobnej zasadzie, jak w pozostałych aplikacjach.

4. PicsArt (iOS/Android, bezpłatna)

picsart

Prawdziwym kombajnem, jeśli chodzi o edycję grafiki na urządzeniach mobilnych jest PicsArt. Aplikacja pozwala na edycję zdjęć, składanie kolaży, czy rysowanie. Dostępne również są gotowe szablony, z których można korzystać a bardziej zaawansowanym użytkownikom PicsArt umożliwia pracę na warstwach. Aplikacja ma ambicje do stania się serwisem społecznościowym, więc do jej korzystania potrzebne jest dedykowane konto. PicsArt dostępny jest za darmo w AppStore i Google Play, oferuje również abonament w cenie 11.49 zł miesięcznie.

5. SquareFit (iOS/Android, bezpłatna)

squarefit

SquareFit jest aplikacją dedykowaną do obróbki zdjęć. W porównaniu z innymi aplikacjami w tym zestawieniu ma więc dość ograniczoną funkcjonalność. Niemniej jednak, to co robi, robi naprawdę dobrze. I tak, możemy przyciąć zdjęcie w odpowiedni dla mediów społecznościowych format, dodać do niego ramkę, naklejki czy emoji. Samo zdjęcie, nad którym pracujemy, również możemy podać podstawowej edycji. SquareFit jest dostępny w sklepach Apple i Google za darmo, jednak podczas korzystania z niego będziemy musieli oglądać reklamy.

Jak widać, sklepy z aplikacjami Google i Apple pozwalają przebierać użytkownikom w propozycjach pomagających w tworzeniu postów przeznaczonych na media społecznościowe.

Marcin Czajkowski