Pogoda
07.03.2019 16:07

Trump nazywa Tima Cooka... Timem Apple, siedząc koło niego

Donald Trump myśli chyba, że wszyscy nazywają swoje firmy własnymi nazwiskami, jak on. Na konferencji prasowej zwrócił się do Tima Cooka per Tim Apple, siedząc tuż obok niego.

trump i cook
foto: agencja East News

Prezydent USA kolejny raz przekręcił czyjeś imię. Nie wiadomo, czy to jego pamięć jest tak słaba, czy też był to celowy zabieg, mający pokazać jak Trump traktuje Cooka. A może po prostu jest mu przykro, że to nie on jest prezydentem USA najczęściej pojawiającym się w piosenkach. W każdym razie, na konferencji prasowej dotyczącej wykorzystania technologii w edukacji prezydent Trump nazwał CEO Apple.. Tim Apple.

Kombii
Kombii
Przeczytaj także Kombii i Varius Manx nie zagrali w USA, bo nie dostali wiz

Wpadki Donalda Trumpa

Nie pierwszy raz zdarza się, że Trump przekręca czyjeś imię. Podobna sytuacja miała miejsce w styczniu 2019 roku, kiedy to napisał kolejnego tweeta atakującego media, według niego rozprzestrzeniające fake newsy. I tak, Jeff Bezos stał się Jeffem Bozo (bozo - ang. palant).

Trump przekręcił również imię Marillyn Hewson, będącą CEO Lockheed Martin. Prezydent USA nazwał ją na konferencji prasowej, zaskakująco, Marillyn Lockheed.

Być może Donald Trump kojarzy osoby jedynie z firmami, które reprezentują. Faktem jednak jest, że na początku marca 2019 na kolejnej konferencji prasowej znów przekręcił czyjeś imię. Tym razem padło na CEO Apple - Tima Cooka, który stał się Timem Apple.

Tim Apple - reakcje

Internauci, oczywiście, nie zostawili suchej nitki na prezydencie USA. Trump, znany ze szczodrego rozdawania banów, zdaje się tym jednak średnio przejmować.

Prezydenturę Trumpa można oceniać pozytywnie, lub negatywnie. Nie można jednak zaprzeczyć, że prezydent zaskakuje niemal każdego dnia i nie pozwala mediom się nudzić.

Marcin Czajkowski