Veturillo w Warszawie: Sezon 2019. Od kiedy, ile kosztuje i jak wypożyczyć rower?

Karolina Woźniak
27.02.2019 10:03
Veturillo 2019|undefined Fot. : KAROL SEREWIS/East News

Sezon na Veturillo zbliża się wielkimi krokami. Jesteście ciekawi, od kiedy będzie można wypożyczać rowery? Ile to kosztuje i jak je wypożyczać?

Od kiedy będzie można jeździć na Veturillo w Warszawie? Pierwsze rowery pojawiają się już na swoich stanowiskach, ale niemożliwe jest jeszcze wypożyczanie ich. Kiedy zatem startuje sezon na popularne jednoślady? Operator zapowiedział, że sezon ma się rozpocząć już 1 marca 2019 roku. Zdarzało się jednak, że daty startu sezony przesuwały się w czasie. Tym razem nic na to nie wskazuje.

Przeczytaj także

Stacje Veturillo w Warszawie

Na Veturillo będzie można jeździć już od 1 marca 2019 roku, a wraz z rozpoczęciem sezonu pojawią się nowe stacje:

  • przy ulicy Łabiszyńskiej na Targówku w Warszawie
  • przy Bażantarni na Ursynowie
  • przy rondzie Zesłańców Syberyjskich za Dworcem Zachodnim
  • niedaleko stacji PKP Żwirki i Wigury
  • przy skrzyżowaniu Wólczyńskiej i Conrada na Chomiczówce
  • przy Agorze
  • przy Arkuszowej na Bielanach
  • w bielańskiej części parku Kępa Potocka

Ile kosztuje wypożyczenie Veturillo i jak wypożyczyć rower?

Wypożyczenie roweru jest bardzo proste. Jedyne czego wymaga to małych nakładów finansowych i dostępu do internetu. Najpierw najlepiej będzie ściągnąć aplikacje i zarejestrować się w systemie. Po rejestracji dostaniemy wiadomość z kodem PIN, który razem z Twoim numerem telefonu, będzie identyfikatorem. Następnie należy przelać na swoje konto Veturillo min. 10 złotych. Dzięki aplikacji możecie wypożyczać rowery skanując kod, który znajdziecie za siodełkiem na rowerze.

Pierwsze 20 minut jazdy jest za darmo. Od 21 do 60 minuty zapłacimy tylko złotówkę, za drugą godzinę 3 złote, a za trzecią - 5 złotych. Czwarta i każda następna godzina kosztuje 7 złotych, a opłata za przekroczenie 12 godzin wynosi 200 złotych.

Możliwe jest również wypożyczenie roweru bezpośrednio przez stanowisko, które dostępne jest bezpośrednio na stacji. Szczegóły możecie sprawdzić w poniższym filmiku instruktażowy:

Zobacz także: >>Lime ostrzega przed groźnym błędem oprogramowania<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.