W Chinach to mężczyźni promują damską bieliznę. Kobiety "gorszyły" społeczeństwo

08.03.2023 14:37
W Chinach to mężczyźni promują damską bieliznę. Kobiety "gorszyły" społeczeństwo Fot. zdjęcie poglądowe/Shutterstock.com

"Jak niezgodnie z prawem, to lewą stroną jadę" - z takiego założenia wyszli niektórzy chińscy przedsiębiorcy, którzy postanowili obejść prawo zakazujące promowanie damskiej bielizny przez kobiety.

W Chinach to faceci promują bieliznę dla kobiet

Z danych platformy Statista wynika, że rynek tzw. livestream shoppingu może być wart nawet 700 miliardów dolarów. Można więc bez cienia wątpliwości powiedzieć, że promocja ubrań i pokazy mody w relacjach na żywo w internecie są co najmniej dość popularne w Chinach.

Polecamy

Chińskie władze lubią jednak kontrolować to, co obywatele robią w wolnym czasie - zwłaszcza jeśli mówimy o temacie potencjalnej nagości, czy rozbierania się do samej bielizny. Dlatego też w ramach "walki z rozpowszechnianiem nieprzyzwoitych materiałów w internecie", które potencjalnie mogą "gorszyć" widzów, władze postanowiły zakazać prezentowania kobietom bielizny w pokazach na żywo.

Wszystkiemu towarzyszą również dość poważne konsekwencje finansowe - zwłaszcza, że w sprawę wchodzi zablokowanie kanału, który nie dostosuje się do tego prawa. To odebrało spore przychody modelkom, które zarabiały na życie podczas pokazów i teraz notują spore straty, prezentując stroje na wieszakach czy manekinach.

Te spadki spowodowały wzrost kreatywności niektórych domów modowych i kanałów zajmujących się tego typu kontentem, więc teraz damską bieliznę zaczęli prezentować mężczyźni - to oni przywdziewają gorsety, koszule nocne i inne halki. 

Polecamy

Jedna z pierwszych transmisji z udziałem modela miała miejsce w grudniu 2022 roku w serwisie Douyin i według Jiupai News od tamtego czasu te zaczęły zdobywać coraz większą popularność.

Sprawę skomentował w rozmowie z Jiupai News pan Xu, który jest właścicielem jednej z firm organizujących pokazy online:

Nie mamy wyboru. Projekty nie mogą być pokazywane przez nasze koleżanki, więc wykorzystamy naszych kolegów.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.