Pogoda
12.03.2019 12:46

WhatsApp banuje użytkowników. Wszyscy są zagrożeni

WhatsApp jest jedną z największym aplikacji służących do wymiany wiadomości między użytkownikami. Fakt, że niedawno został zakupiony przez Facebooka sprawił, że aplikacja doczekała się sporych zmian. Właśnie ogłoszona została kolejna.

whatsapp
foto: shutterstock

WhatsApp w połowie marca 2019 ogłosił, że zablokuje użytkownikom dostęp do aplikacji trzecich, z których korzystają do jego obsługi, takich jak WhatsApp Plus czy GB WhatsApp. Według Facebooka, który teraz jest właścicielem WhatsAppa, te aplikacje powodują ryzyko dla prywatności użytkowników.

WhatsApp rozdaje bany

Użytkownicy, którzy korzystają ze zmodyfikowanych wersji WhatsAppa mogą w niedługim czasie spodziewać się zablokowania dostępu do usługi. Ban zostanie zdjęty w przypadku ściągnięcia z AppStore lub Google Play oficjalnej aplikacji.

WhatsApp informuje, że proceder już się rozpoczął. Nie wiadomo jednak, czy równolegle na całym świecie, czy zaczął na przykład od Indii, jak w przypadku ograniczenia liczby kontaktów, do których możemy wysłać wiadomosć

Momo
Momo
Przeczytaj także Momo - przerażający internetowy stwór. Kim jest i dlaczego nie powinieneś do niego dzwonić

Usunięta zostanie też historia czatów, które odbywaliśmy podczas korzystania ze zmodyfikowanej aplikacji. Aby ją zachować, trzeba ręcznie dokonać zapisu.

Zmiany na WhatsAppie

Ostatnio WhatsApp walczył z kilkoma znaczącymi błędami. W styczniu 2019 przez lukę w aplikacji można było podejrzeć historię konwersacji innych użytkowników i kasował wiadomości z archiwum czatów. https://www.antyradio.pl/Technologia/Mobile/WhatsApp-kasuje-wiadomosci-z-telefonow-pokazuje-tez-historie-konwersacji-obcym-ludziom-28636

Zobacz też: >>Podobne do Messengera aplikacje: WhatsApp, Discord, Slack<<

Niewykluczone, że bany związane z korzystaniem ze zmodyfikowanych aplikacji to początek zmian, które jakiś czas temu zapowiedział Mark Zuckerberg. Przypomnijmy, że CEO Facebooka chce, aby Messenger, WhatsApp i wiadomości na Instagramie zostały zintegrowane w jednej aplikacji.

Korzystacie z oficjalnej wersji WhatsAppa?

Marcin Czajkowski