Wiedźmin 3: Dziki Gon - oto porównanie graficzne oryginału z nową wersją. Jest ogromna różnica?

06.12.2022 12:10
Wiedźmin 3: Dziki Gon - oto porównanie graficzne oryginału z nową wersją. Jest ogromna różnica? Fot. materiały prasowe/CD Projekt RED

Wyszła już nowa aktualizacja do Wiedźmina 3: Dziki Gon, która ma wprowadzić poprawki graficzne i gameplayowe do ponad 7-letniej legendarnej gry. Zobaczcie porównanie graficzne oryginału i odświeżonej wersji.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - zobaczcie porównanie graficzne nowej wersji i oryginału

Już od 14 grudnia 2022 roku do pobrania dostępna jest odświeżona wersja Wiedźmina 3: Dziki Gon, która jest bezpłatna dla posiadaczy gry. Wprowadzone zmiany dotyczą tekstur i poprawek graficznych, nowych rozwiązań gameplayowych (nowe skróty klawiszowe dla graczy korzystających z padów, a także przybliżona kamera) oraz ustawień dot. dostępności (jak m.in. dostosowanie wielkości czcionek).

Polecamy

Niedawno kilka godzin z grą mogli spędzić reprezentanci różnych gamingowych portali, którzy podzielili się pierwszymi wrażeniami z Wiedźmina 3 w wersji odświeżonej, a także przygotowali porównania graficzne nowej wersji z oryginałem z 2015 roku.

W oczy rzuca się od razu oświetlenie - zwłaszcza w wersji z włączonym ray-tracingiem. Widzimy też, że drzewa są znacznie bardziej odporne na podmuchy wiatru w nowej wersji gry. Bardziej szczegółowe jest otoczenie - piasek ma inną teksturę, a i realistyczniej wygląda woda. Poza tym zbyt wielkich różnic raczej nie doświadczymy.

Większe zmiany zauważalne są w trybie "performance", który stara się utrzymywać stałe 60 klatek na sekundę i to właśnie te wersję chwalili sobie dziennikarze. 

Polecamy

Według zapowiedzi CDPR, przyspieszone zostały czasy ładowania (na wszystkich platformach), dodano tryb fotograficzny, a także nową serię zadań związanych z serialem "Wiedźmin" od Netflixa - i to w całości zdubbingowaną. Będziemy mogli również ukryć minimapę, spauzować sceny dialogowe i przerywniki filmowe, czy skorzystać z nowych filtrów na głównej mapie. Poprawek jest więc sporo. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.