Wiedźmin 3: Dziki Gon - oto porównanie graficzne oryginału z nową wersją. Jest ogromna różnica?

06.12.2022 12:10
Wiedźmin 3: Dziki Gon - oto porównanie graficzne oryginału z nową wersją. Jest ogromna różnica? Fot. materiały prasowe/CD Projekt RED

Wyszła już nowa aktualizacja do Wiedźmina 3: Dziki Gon, która ma wprowadzić poprawki graficzne i gameplayowe do ponad 7-letniej legendarnej gry. Zobaczcie porównanie graficzne oryginału i odświeżonej wersji.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - zobaczcie porównanie graficzne nowej wersji i oryginału

Już od 14 grudnia 2022 roku do pobrania dostępna jest odświeżona wersja Wiedźmina 3: Dziki Gon, która jest bezpłatna dla posiadaczy gry. Wprowadzone zmiany dotyczą tekstur i poprawek graficznych, nowych rozwiązań gameplayowych (nowe skróty klawiszowe dla graczy korzystających z padów, a także przybliżona kamera) oraz ustawień dot. dostępności (jak m.in. dostosowanie wielkości czcionek).

Polecamy

Niedawno kilka godzin z grą mogli spędzić reprezentanci różnych gamingowych portali, którzy podzielili się pierwszymi wrażeniami z Wiedźmina 3 w wersji odświeżonej, a także przygotowali porównania graficzne nowej wersji z oryginałem z 2015 roku.

W oczy rzuca się od razu oświetlenie - zwłaszcza w wersji z włączonym ray-tracingiem. Widzimy też, że drzewa są znacznie bardziej odporne na podmuchy wiatru w nowej wersji gry. Bardziej szczegółowe jest otoczenie - piasek ma inną teksturę, a i realistyczniej wygląda woda. Poza tym zbyt wielkich różnic raczej nie doświadczymy.

Większe zmiany zauważalne są w trybie "performance", który stara się utrzymywać stałe 60 klatek na sekundę i to właśnie te wersję chwalili sobie dziennikarze. 

Polecamy

Według zapowiedzi CDPR, przyspieszone zostały czasy ładowania (na wszystkich platformach), dodano tryb fotograficzny, a także nową serię zadań związanych z serialem "Wiedźmin" od Netflixa - i to w całości zdubbingowaną. Będziemy mogli również ukryć minimapę, spauzować sceny dialogowe i przerywniki filmowe, czy skorzystać z nowych filtrów na głównej mapie. Poprawek jest więc sporo. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.