Wiedźmin 3: Dziki Gon wchodzi do nowej generacji. Zobaczcie zwiastun odświeżonej wersji legendarnej gry

25.11.2022 15:50
Wiedźmin 3: Dziki Gon wchodzi do nowej generacji. Zobaczcie zwiastun odświeżonej wersji legendarnej gry Fot. materiały prasowe/CD Projekt RED

Chociaż trudno w to uwierzyć, to gra Wiedźmin 3: Dziki Gon w maju tego roku obchodziła już 7. urodziny. CD Projekt RED postanowił jednak wprowadzić swojego współczesnego klasyka w nową generację za sprawą darmowej aktualizacji.

Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji odświeżonej - zwiastun i data premiery

Już 14 grudnia 2022 roku do pobrania będzie dostępny Next-Gen Update do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Ten nie tylko pozwoli użytkownikom nowych pecetów, PS5 i Xbox Series X zagrać w jedną z najlepszych gier wszech czasów, ale również wprowadzi szereg zmian mechanicznych, odświeży grafikę, a także doda nam nawet nowe zadanie (w pełni dubbingowane) związane z przedmiotami znanymi z serialu Netflixa na bazie sagi "Wiedźmin".

Polecamy

CDPR zaprezentował światu zwiastun nowej wersji gry, a także półgodzinne omówienie nowych funkcji, dodatków i zmian względem oryginału - nextgenowa wersja Dzikiego Gonu zapewni komputerowym graczom wsparcie dla technologii ray tracingu, a także dwa tryby grafiki (jakość i wydajność) na konsolach. Przyspieszone zostały czasy ładowania (na wszystkich platformach), dodano tryb fotograficzny, alternatywne (bardziej dynamiczne) ustawienie kamery w trakcie sekwencji walki, a także nowe rozwiązania w sterowaniu (m.in. szybki dostęp do Znaków dla osób korzystających z padów, czy nowy tryb przełączania sprintu/chodzenia).

Twórcy zadbali również o nowe funkcje dostępności, wprowadzając możliwość powiększenia napisów, poradników, czy czcionki na mapie. Będziemy mogli również ukryć minimapę, spauzować sceny dialogowe i przerywniki filmowe, czy skorzystać z nowych filtrów na głównej mapie. Wszystko to oczywiście zostało podlane nowymi teksturami i modelami w rozdzielczości 4K oraz różnymi poprawkami technicznymi.

I to wszystko za darmo - a przynajmniej dla osób, które Wiedźmina 3 już kiedyś zakupiły. Dla wiedźmińskich nowicjuszy przygotowano pakiet zawierający grę ze wszystkimi dodatkami w wersji odświeżonej, jednak jego cena nie jest na razie znana.

Polecamy

Na koniec pozostaje nam jedynie zaznajomić się ze zwiastunem Wiedźmina 3 w wersji next-gen, który serwuje nam kolejny kozacki cytat ze strony Geralta. Wcześniej było "zabijam potwory" i "ten świat nie potrzebuje bohatera - potrzebuje profesjonalisty", a teraz jest po prostu "wiesz, kim jestem". Nic dodać, nic ująć:

Tak jak wspomnieliśmy - odświeżona wersja Wiedźmina 3 będzie dostępna do pobrania już 14 grudnia 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.