Pogoda
11.03.2019 14:20

Wydrukowali na drukarce 3D działający motocykl Batmana

W połowie marca 2019 firma BigRep zaprezentowała futurystyczny motocykl, w całości wydrukowany na drukarce 3D. Nera, bo tak nazywa się pojazd, jest w pełni funkcjonalny, a stylistyką budzi skojarzenia z futurystycznymi pojazdami.

motocykl nera
foto: zrzut ekranu

Specjaliści z BigRep, firmy zajmującej się wielkoformatowymi drukarkami 3D, wydrukowali działający motocykl NERA, wyglądem mocno nawiązujący do koncepcyjnego motocyklu Batmana, czy pojazdów, które mogliśmy zobaczyć w Blade Runnerze.

Blade Runner serial anime
Blade Runner serial anime
Przeczytaj także "Blade Runner" trafi na mały ekran. Powstaje anime inspirowane filmem "Blade Runner 2049"

BigRep pokazuje pierwszy na świecie motocykl, w całości wydrukowany na drukarce 3D

Niemiecka firma podkreśla, że jest pierwszą na świecie, która wydrukowała działający jednoślad na drukarce 3D. Wszystkie części konstrukcji, wliczając w to opony, niewymagające pompowania, zostały stworzone na drukarce 3D.

Motocykl został zaprojektowany przez duet Marco Mattia Cristofori i Maximiliana Sedlaka z BigRep.

Przyszłość wydrukowana na drukarce 3D

W ostatnich latach znacznie zwiększyła się popularność drukarek 3D. Urządzenie dotarły na rynek konsumencki, jak chociażby drukarka OLO, wymagająca do działania smartfona Ponadto, drukarki 3D znalazły też wiele nowych zastosowań w przemyśle

Technologia druku 3D rozwija się w takim tempie, że z roku na rok ma coraz większy wpływ na nasze życie. Prototyp motocyklu zaprezentowany przez BigRep jest tylko potwierdzeniem tej tezy.

Marcin Czajkowski