Youtuberka pokazała wideo, na którym jadła nietoperza. Grozi jej za to więzienie

21.11.2022 14:08
Youtuberka pokazała wideo, na którym jadła nietoperza. Grozi jej za to więzienie Fot. zdjęcie poglądowe/Shutterstock.com

Z cyklu - dziwne zachowania w internecie. Pewna tajska youtuberka podzieliła się niedawno wideo, na którym jadła zupę z nietoperzem. Zachwycała się jego smakiem.

Youtuberka zjadła nietoperza. Grozi jej więzienie

Oczywiście opisywane wideo zostało już usunięte z oryginalnego kanału. Sieć jest jednak przepastnym miejscem, a materiał był udostępniany przez różne zagraniczne serwisy informacyjne i w mediach społecznościowych (aczkolwiek my raczej nie będziemy się nim dzielili, bo jest dość niesmaczny). W nim widzieliśmy, jak tajska blogerka Phonchanok Srisunaklua jadła ze smakiem zupę z azjatyckich nietoperzy.

Polecamy

Materiał został opublikowany na kanale Gin Zap Bep Nua Nua. Phonchanok Srisunaklua rozrywała ciała nietoperzy na kawałki, maczała je w sosie i następnie jadła. Zachwycała się ich smakiem, a w pewnym momencie zbliżyła do obiektywu jedno z trucheł zwierzęcia, pokazując, że ma zęby. Dodała też, że nietoperze miały miękkie kości i ogólnie wyglądała na zadowoloną z posiłku.

Opisywany gatunek azjatyckich nietoperzy jest oczywiście pod ochroną, co zrozumiale nie spodobało się sporej ilości widzów - zresztą niektórzy bali się, że incydent może wywołać kolejną epidemię.

Polecamy

Z różnych stron zaczęły dochodzić kolejne szczegóły dotyczące sprawy - "The Telegraph" podał, że blogerka kupiła nietoperze na targu w pobliżu granicy z Laosem. Dla "Daily Mail" sprawę skomentował natomiast weterynarz i pracownik tajskiego Departamentu Parków Narodowych, Pattaraphon Manee-on:

Taka sprawa nie może mieć miejsca ani Tajlandii, ani w żadnej innej części świata. To bardzo ryzykowne zachowanie, ponieważ nietoperze mają dużo patogenów

Kobieta została aresztowana. Na liście zarzutów widniało m.in. posiadanie przez nią trucheł innych zwierząt będących pod ochroną. Łącznie grozi jej nawet 5 lat więzienia.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.