Zaczął uciekać przed policją, bo bał się, że nie ma prawa jazdy. Kuriozalne zachowanie

16.05.2023 10:00
Zaczął uciekać przed policją, bo bał się, że nie ma prawa jazdy. Kuriozalne zachowanie Fot. zdjęcie poglądowe/Shutterstock.com

Są na drogach takie sytuacje, które się nawet filozofom nie śniły. Niedawno doszło do jednej z nich w Niechodzinie, gdzie kierowca zaczął uciekać przed policją, ponieważ myślał, że nie miał prawa jazdy.

Nie zatrzymał się na kontrolę policji, bo myślał, że nie ma prawka

Do dość interesującej sytuacji doszło 9 maja 2023 roku w Niechodzinie na ul. Nużewskiej. Policjanci ciechanowskiej grupy SPEED rutynowo kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy lokalnych dróg. W pewnym momencie postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę mercedesa, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 46 km/h.

Sprawa się nieco skomplikowała, kiedy kierowca auta nie zastosował się do wydanego przez policjanta polecenia do zatrzymania. Wręcz przeciwnie - gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za mercedesem.

Potem przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawali kierującemu sygnał do zatrzymania. Kierowca jednak nadal nie reagował i kontynuował jazdę.

W końcu po kilkuset metrach ujęli niedoszłego uciekiniera. 41-letni ciechanowianin przewoził dwoje dzieci w wieku 6 i 9 lat. Podczas kontroli zaczął tłumaczyć funkcjonariuszom, że spanikował, bo myślał, że nie ma uprawnień do kierowania. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna faktycznie zgubił swoje prawo jazdy.

Niestety nie zwolni go to z odpowiedzenia za przestępstwo i wykroczenie przed sądem.

Za próbę ucieczki i niezatrzymanie się do kontroli przez policję, która używała sygnałów dźwiękowych i świetlnych, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Redakcja Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.