Żałoba narodowa w Polsce 15-16 lutego 2019: Czy kina będą otwarte?

Karolina Woźniak
11.02.2019 17:54
Sala kinowa|undefined Fot. : shutterstock

Jan Olszewski odszedł w czwartek, 7 lutego 2019 roku. Z tego powodu ogłoszona została żałoba narodowa. Czy kina będą otwarte?

Jan Olszewski zmarł 7 lutego 2019 roku w Warszawie. Ostatnie dni spędził w szpitalu na Szaserów. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że pożegnanie Olszewskiego wymaga stosownej powagi, a żałoba narodowa jest konieczna. Z tego względu większość koncertów czy spektakli w teatrze prawdopodobnie będzie odwołana.

Żałoba narodowa rozpocznie się w nocy z 14 na 15 lutego 2019 roku i potrwa do 16 lutego do godziny 19:00. W związku z tym imprezy masowe, a zwłaszcza te, o charakterze rozrywkowym, będą prawdopodobnie odwołane. Telewizyjna i radiowa ramówka również ulegnie zmianie. Czy kina będą otwarte w trakcie trwania żałoby narodowej?

Przeczytaj także

Żałoba narodowa w Polsce – czy kina będą czynne?

Pogrzeb Jana Olszewskiego odbędzie się w sobotę, 16.02.2019 roku. Czy w związku z tym smutnym wydarzeniem kina będą czynne? Tak. Okazuje się, że w trakcie trwania żałoby narodowej można będzie iść do kina.

  • Multikino: godziny otwarcia kin i repertuar pozostają bez zmian
  • Cinema City: godziny otwarcia kin i repertuar pozostają bez zmian
  • Helios: godziny otwarcia kin i repertuar pozostają bez zmian

Kim był Jan Olszewski?

Jan Olszewski był premierem Polski w latach 1991-1992. Przyszedł na świat 20 sierpnia 1930 roku w Warszawie. W czasie okupacji działał w Szarych Szeregach i był łącznikiem w Powstaniu Warszawskim. Studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim, które ukończył w 1953 roku.

W latach 60. Olszewski bronił m.in. Jacka Kuronia, Karola Modzelewskiego i innych w procesach politycznych, a w 1979 roku podpisał "List 59",który był protestem przeciwko poprawkom wprowadzającym do konstytucji PRL przewodnią rolę PZPR i sojusz z ZSRR.

Jan Olszewski już od dłuższego czasu miał problemy ze zdrowiem. Przez ostatni czas bardzo rzadko wychodził z domu. Informację o pogrzebie potwierdziła żona Jana Olszewskiego.

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.