Pogoda
13.03.2019
Aktualizacja: 24.04.2019 13:29

Zmiana czasu 2019: Czy po raz ostatni zmienimy czas na zegarkach?

Wokół zmiany czasu narosło wiele kontrowersji. Większość osób zastanawia się, czy rok 2019 będzie ostatnim rokiem zmiany czasu na zegarkach. Śpieszymy z odpowiedzią.

Zmiana czasu ostatni raz
fot: shutterstock.com

Czy w 2019 zmieniamy czas na letni? To pytanie zadaje sobie masa osób. Ostatnimi czasy było głośno o pomyśle zaprzestania zmiany czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy. Wszystko za sprawą Komisji Europejskiej, która nad tym pracuje. Według ostatnich informacji, ostatnia zmiana czasu nastąpiłaby w marcu 2021 roku. Co jeszcze warto wiedzieć o zmianie czasu?

zmiana czasu na letni 2019
zmiana czasu na letni 2019
Przeczytaj także Zmiana czasu na letni 2019: Czy będzie zmiana czasu z zimowego na letni 2019?

Zmiana czasu 2019: Kiedy ostatni raz przestawiamy godzinę?

Ostatnia zmiana czasu nie nastąpi w 2019 roku. Wszystko ma zmienić się w 2021 roku. Komisja Europejska chce, żeby państwa członkowskie same podjęły decyzję dotyczącą tego, który czas ma obowiązywać w kraju. Informację dotyczącą tego, przy którym czasie pozostają państwa, kraje mają podjąć do 20 kwietnia 2020 roku.

Kraje, które zdecydowałyby się pozostać przy czasie letnim, ostatni raz zmieniałyby czas w marcu 2021 roku. Kraje, które chciałyby pozostać przy czasie zimowym, ostatni raz przestawiałyby czas w październiku 2021 roku. Według nieoficjalnych doniesień "Dziennika Gazety Prawnej" polski rząd, uchyla się do tego, by pozostać przy czasie letnim.

Jakie konsekwencje niosłoby zniesienie zmiany czasu?

Okazuje się, że ze zmianą czasu jest związana z pojawieniem się wielu nieprzyjemnych konsekwencji. Zmiana czasu na zimowy lub letni może powodować dolegliwości, które odczuwają ludzie przy zmianach stref czasowych. Nasz organizm potrzebuje ok. tygodnia, żeby przyzwyczaić się do innego czasu. Ponadto, okazuje się, że zmiana czasu na zimowy przyczynia się do wzrostu zachorowań na depresję.

Zobacz także: >>Ayuwoki - kim jest przerażająca kukła Michaela Jacksona?<<

Tagi: Technologia Duperele