logo

Największa rockowa stacja w Polsce ogłasza 10. ANTYFEST ANTYRADIA 2018!

Trwa jubileuszowa X edycja Antyfestu Antyradia 2018!

Liczymy oddane przez Was głosy, a już we wtorek 22 maja 2018 o godzinie 12:00 ogłosimy finalistów i zdradzimy, kto wystąpi podczas wielkiego finału w klubie CK Wiatrak w Zabrzu!

Zwycięzca Antyfestu Antyradia 2018 otrzyma prestiżową statuetkę Złotej Kosy oraz wystąpi przed gwiazdami światowego formatu na Rock for People Festiwal 2018 w Czechach!

Bilety na koncert finałowy, który odbędzie się 7.06.2018 w Klubie Wiatrak w Zabrzu można kupować na eBilet.pl oraz na Eventim.pl. Wystąpi 5 zespołów finałowych Antyfestu Antyradia 2018, a gościem specjalnym będzie Kazik i Kwartet ProForma. Start godzinie 19:00! 

15.05.2017 10:07

The Moon

The Moon
foto: materiały prasowe

The Moon pierwsze kroki postawił w 2012 roku, ale dopiero z początkiem 2015 uformował się właściwy skład. Gitarzysta Pido, punkowiec lat 80., przenoszący w XXI wiek zbuntowane dźwięki. Basista Jacek, niezwykle sprawny instrumentalista, obracający się wokół Pink Floyd, Dead Can Dance i w klimatach brytyjskiej 4AD. Jaśniejsza strona Księżyca, wokalistka Anna, przez 10 lat związana z Chórem Akademickim, a później kilkoma projektami Trójmiejskiej sceny alternatywnej. Otwieracz, perkusista The Moon, to również bębniarz metalowego Mess Age, od ponad dwóch dekad poświęcony metalowej scenie, współautor kilku albumów wydanych na całym świecie. Gitarzysta solowy Mariusz to muzyczna perełka zespołu. Artysta z ogromną wrażliwością i niespotykanymi umiejętnościami. Zespołowy bank dźwięków, aranżer i wirtuoz w jednej osobie. W latach 90. współtwórca sukcesów zespołu Kancelarya.

Mieszkanka doświadczenia, subtelnych dźwięków, emocji, znakomitych melodii i energicznej rytmiki, to recepta na rockowe przeboje z unikalnym, księżycowym brzmieniem i dowód na to, że polscy rockowi muzycy mają jeszcze wiele do zaoferowania.

The Moon, pod koniec 2015 roku wydał EP-kę „Ślady”, a pół roku później ukazał się materiał „Obojętność”. Utwory z obu mini CD to przedsmak dużego materiału, którego premiera zaplanowana jest na 10 maj 2017 roku.

Księżyc jest również bardzo aktywny scenicznie. Świetnie sprawdza się w klubach, na autorskich koncertach, gdzie ważny jest bliski kontakt z publicznością. Na dużej scenie The Moon pokazuje się w pełnej okazałości, a muzyka bez przeszkód zdobywa kolejnych słuchaczy. Potrafi również odnaleźć się podczas trochę bardziej niecodziennych imprez, choćby Tetcon 2015, czy… Pikniku w Obronie Demokracji. Formacja angażuje się w akcje charytatywne m.in. dla WOŚP oraz WWF (Godzina dla Wilka), ściśle współpracuje z Fundacją Pies Szuka Domu. Ostatni rok to blisko 30 koncertów w całym kraju.

Skład:

  • Wokal: Anna Klein,
  • Perkusja: Dominik „Otwieracz” Kołodziejczak
  • Gitara: Mariusz Jasińsk
  • Gitara basowa: Jacek Zieliński
  • Gitara: Piotr „Pido” Pertkiewicz

Posłuchaj utworów:

- - : - - / - - : - -
- - : - - / - - : - -
- - : - - / - - : - -