DEVIDE

DEVIDE
DEVIDE 

DEVIDE - warszawski zespół założony pod koniec 2017 roku. Z początkiem 2018 roku ukształtował się ostateczny skład, który zasilili doświadczeni muzycy grający wcześniej w takich zespołach jak: Acora, Testor, Skowyt, Archangelica. Rok 2018 to dla DEVIDE czas pracy w sali prób, komponowania i nadawania kształtu kierunkowi muzycznemu. W styczniu 2019 roku w warszawskim studio Serakos DEVIDE zarejestrował trzy utwory. Pierwszy z nich pt. "Winien" swoją premierę miał 10 lutego 2019 roku i jest pierwszym z singli promujących działalność zespołu. Aktualnie zespół skupia się na zakończeniu pracy nad płytą oraz koncertami.

Muzyka DEVIDE to wypadkowa wcześniejszych muzycznych doświadczeń i zróżnicowanych inspiracji członków zespołu. Stanowi mieszankę mocnych riffów i melodii, czerpie z klasyki i nowoczesnych odmian rocka i metalu. Nie da się jej zamknąć w jednej, określonej szufladce. Zespół stawia na konkretny przekaz i teksty przede wszystkim w języku polskim. Eksperymentuje z brzmieniami i stylami dążąc do własnego, unikalnego, muzycznego ja.

DEVIDE to grupa pięciu dojrzałych facetów i przyjaciół, których łączy pasja do muzyki. Pięć różnych osobowości, pięć różnych kierunków myślenia, ale jeden wspólny cel -tworzenie muzyki w przyjaznej, otwartej atmosferze i dzielenie się nią ze słuchaczami.

Skład zespołu:

  • Paweł Świtkowski - wokal
  • Tomasz Dukat - gitara rytmiczna, solowa
  • Maciej Podlasin - gitara rytmiczna, solowa, wokal
  • Tomik Wincenciak - gitara basowa, wokal
  • Piotr Brzezicki - perkusja
- - : - - / - - : - -
- - : - - / - - : - -
- - : - - / - - : - -
Tagi: Antyfest