Nitoa

Nitoa

Zespół NITOA - oldschoolowy thrashmetal w najlepszym wydaniu. Paweł (wokal, gitara), Grzesiek (bas) i Adam (perkusja)  przed prawie trzema dekadami grali razem w zespole CRODOR. Potem ich muzyczne drogi się rozeszły, a przed ponad rokiem panowie wrócili do ciężkiego wspólnego grania.
- Z CRODOR’em graliśmy całkiem spore koncerty między innymi w klubie Park, na festiwalu Marlboro Rockin’, byliśmy uznaną kapelą z stołecznym i nie tylko rynku - mówią muzycy - z przyjemnością wracamy do tamtych czasów myślami, a teraz także naszymi nowymi utworami. Wspólnie komponujemy, Paweł układa testy, a przy tym jako dojrzali panowie po czterdziestce doskonale się bawimy. Uwielbiamy granie ciężkie, szybkie i okraszone melodią. Nasze teksty (autorstwa Pawła) są mroczne, zagadkowe, życiowe, nieoczywiste.
Zespół ma za sobą pierwszą sesję w studiu nagrań. Zarejestrowane zostały trzy utwory: Beton, Smutek, Szron. Niedawno powstał do nich materiał wideo, który właśnie jest w fazie postprodukcji. Po wakacjach zespół NIOTA ponownie zawita w studiu, żeby nagrać kolejne trzy kawałki - to już będzie materiał na EP-kę!
- Naszym celem jest granie koncertów: dużych, małych, nieważne! To daje nam kopa i właśnie wspólne koncerty sprzed lat sprawiają, że zapał do muzyki wciąż w nas tkwi. Thrashmetal ma cudowną, fanatyczną publiczność i właśnie z nią chcemy się spotykać - dodają muzycy z NITOA - o ile Adam w swoim napiętym telewizyjnym kalendarzu znajdzie dla nas czas
NITOA skład:
Paweł Kornacki - wokal, gitara
Grzegorz Wardzyński - bass, chórki
Adam Kornacki - perkusja, chórki

- - : - - / - - : - -
- - : - - / - - : - -
- - : - - / - - : - -