The Suits

The Suits

The Suits to prostota muzyczna aspirująca do elegancji rockowego sedna.
Zespół który jak klasyka eleganckiego ubioru, bazuje na prostocie. Ludzie którzy fascynowali się nieoczywistym wykorzystaniem pozornego banału. Muzyka obfita w gitarowe brzmienia i niespotykany wokal. Nie wszystko co proste jest genialne, ale wszystko co genialne jest proste…
Kapela powstała w połowie 2014 roku, od samego początku pracując wyłącznie nad własnymi kompozycjami. Debiut odbył się na deskach warszawskiego klubu Rock Side w sierpniu 2015r w ramach zorganizowanego przez zespół jednodniowego festiwalu Kill The Summer.
Chłopaki z The Suits do tej pory mogą się pochwalić kilkunastoma autorskimi numerami, z czego 4 zostały wydane na pierwszej EP „The Suits” a do jednego z tych numerów został nagrany profesjonalny teledysk. Aktualnie zespół pracuje nad materiałem na pierwszy w karierze krążek długogrający.
Do największych sukcesów zespołu należy bez wątpienia udział w finale eliminacji do przystanku Woodstock w 2017 roku do którego zostało wybrane 26 z 850 zgłoszonych kapel. Koncert w Warszawskiej Progresji został bardzo dobrze odebrany przez zgromadzoną publiczność.
Lista sukcesów nie kończy się jednak na eliminacjach do PW2017, The Suits może się pochwalić również osiągnięciami na innych przeglądach:
- Jarocińskie Rytmy Młodych 2018 – Warszawa – półfinalista
- Przegląd Kapel Rockowych UEK - Kraków - II miejsce
- Lubuskie Dobrze Rockuje - Sulęcin - laureat przeglądu
- Rockowania – Mława – 2gie miejsce + wyróżnienie dla najlepszego gitarzysty dla Szopena
- Stage4You – Warszawa – finał eliminacje do juwenaliów UW
- Juwenalia Krośnieńskie – 3cie miejsce na przeglądzie zespołów
- Juwenalia PW – Warszawa – koncert finałowy
- Emergenza festiwal – Warszawa – Ogólnopolski półfinał
- RBS Debut of the year – Warszawa – Band of the year
Oraz wiele innych konkursów kapel.

- - : - - / - - : - -
- - : - - / - - : - -
- - : - - / - - : - -