28.05.2015 17:01

Antiplan pierwszym finalistą Antyfestu Antyradia 2015! [GALERIA]

Półfinały w Gdyni już za nami. Zobaczcie galerię i sprawdźcie, jak na Antyfeście Antyradia 2015 bawiła się publiczność i zespoły!

Antiplan pierwszym finalistą Antyfestu Antyradia 2015! [GALERIA]
foto: Antyradio.pl

Antyfest Antyradia odbywa się już po raz 7. Pierwszy półfinał mamy już za sobą. W klubie Atlantic zagrali - Curcuma (Szczecin), Tune 4 Tune (Gdańsk) i Antiplan (Szczecin). To ostatni zespół przeszedł do finału. Czwartą kapelą, która wystąpiła na gdyńskiej scenie był zespół Proletaryat - gwiazda wieczoru. Zobaczcie, jak było!

Przed nami jeszcze dwa półfinałowe koncerty - w Hard Rock Cafe Warsaw oraz w klubie C.K. Wiatrak w Zabrzu. Koncert Proletaryatu, który odbędzie się w Zabrzu wyjątkowo zostanie nadany na żywo na antenie Antyradia! Śledźcie nasze profile na Facebooku i Instagramie, a będziecie na bieżąco ze wszystkimi Antyfestowymi nowinkami!

Jak co roku w konkursie mogły wziąć udział kapele rockowe, które nie są związane z żadną wytwórnią fonograficzną. Nagrodą w Antyfeście Antyradia 2015 jest pamiątkowa statuetka, „Złota Kosa”, powstała w hołdzie zmarłemu dziennikarzowi Antyradia - Januszowi „Kosie” Kosińskiemu - oraz występ na Impact Festival 2015 u boku światowych gwiazd rocka – zespołów Godsmack, Slipknot i Gojira. Festiwal odbędzie się 9 czerwca 2015 roku w Atlas Arenie w Łodzi.

Udział w Antyfeście Antyradia to olbrzymia szansa dla nieznanych szerokiej publice kapel rockowych na wypromowanie własnej twórczości. We wcześniejszych edycjach konkursu wzięło już udział blisko 2000 kapel reprezentujących różne brzmienia i odmiany muzyki rockowej.

Dotychczasowymi zwycięzcami Antyfestu Antyradia byli: Vintage (2009), Another World (2010), Leash Eye (2011), Cinemon (2012), Paradygmat (2013) oraz Killing Silence (2014).

Czas na kolejnych…

Magda Słomka
Tagi: Antyfest